Często zadawane pytania

Below we post frequently asked questions by our users.

Stacja kosmiczna jest jedynym laboratorium mikrograwitacji na Ziemi. Jest wielkości boiska do piłki nożnej, na której przeprowadzane są eksperymenty naukowe i technologiczne, które są stale prowadzone przez członków załogi. Badania na pokładzie orbitującego laboratorium przynoszą korzyści dla życia na Ziemi, a także dla przyszłej eksploracji Kosmosu. Stacja kosmiczna służy jako pole testowe dla technologii i pozwala badać wpływ długoterminowych lotów kosmicznych na ludzi.
Stacja kosmiczna jest widoczna, ponieważ odbija światło Słońca – z tego samego powodu, dla którego widzimy Księżyc. Jednak w przeciwieństwie do Księżyca, stacja kosmiczna nie jest wystarczająco jasna, aby zobaczyć ją w ciągu dnia. Można go zobaczyć tylko wtedy, gdy w Twojej lokalizacji jest świt lub zmierzch. W związku z tym może wynosić od jednej okazji do obserwacji w miesiącu do kilku w tygodniu.
No, you can observe the ISS with the unaided eye, no equipment is required.
The ISS orbits the Earth every 90 minutes. It moves at a speed of about 28,000 kilometers per hour, giving the crew 16 sunrises and sunsets each day.
Stacja kosmiczna wygląda jak samolot lub bardzo jasna gwiazda poruszająca się po niebie, z wyjątkiem tego, że nie ma migających świateł ani nie zmienia kierunku. Porusza się znacznie szybciej niż samolot (samoloty zazwyczaj latają z prędkością około 1000 km/h, stacja kosmiczna leci z prędkością 28 000 km/h.