Katalizator nowych przedsięwzięć kosmicznych dzięki Forum Komercjalizacji Obserwacji Ziemi ESA

ESA

Odbywające się w KAP Europa we Frankfurcie w Niemczech, w dniach 27-28 listopada 2024 r., drugie Forum Komercjalizacji Obserwacji Ziemi ESA zgromadzi interesariuszy z sektorów obserwacji Ziemi i komercjalizacji przestrzeni kosmicznej, w tym użytkowników końcowych, podmioty przemysłu kosmicznego, przedsiębiorców, inwestorów prywatnych i publicznych oraz decydentów politycznych w celu omówienia i promowania możliwości komercyjnych w obserwacji Ziemi.

Wydarzenie to jest ważną częścią szerszej strategii ESA mającej na celu zwiększenie zwrotu ekonomicznego z inwestycji w obserwację Ziemi, aby zapewnić, że technologia kosmiczna przyczynia się do zrównoważonego wzrostu gospodarczego.

Forum Komercjalizacji Obserwacji Ziemi ESA (ESA CommEO) to wspólna inicjatywa Programu Obserwacji Ziemi ESA wraz z Dyrekcją ds. Komercjalizacji, Przemysłu i Konkurencyjności w celu wspierania komercjalizacji technologii i usług kosmicznych obserwacji Ziemi.

Aby wspierać rozwój firm i startupów związanych z przestrzenią kosmiczną, ESA CommEO oferuje dedykowane wydarzenia, warsztaty i możliwości nawiązywania kontaktów w celu łączenia różnych zainteresowanych stron, dostarczając informacji i spostrzeżeń na temat trendów rynkowych, prezentując historie sukcesu i innowacyjne rozwiązania oraz oferując platformy do przedstawiania pomysłów i planów biznesowych potencjalnym inwestorom.

Poprawa komercjalizacji przestrzeni kosmicznej w Europie jest częścią Agendy 2025 ESA. Szybko rozwijający się sektor obserwacji Ziemi oferuje wiele możliwości, które prywatne firmy mogą wykorzystać, od satelitów i infrastruktury naziemnej po usługi o wartości dodanej, które zaspokajają rzeczywiste potrzeby dzięki informacjom z kosmosu.

Badanie przeprowadzone przez Novaspace wykazało, że globalny rynek satelitów do obserwacji Ziemi znacznie wzrośnie w latach 2024-2033, przy czym liczba satelitów do obserwacji Ziemi na orbicie wzrośnie trzykrotnie, ponieważ rynek produkcyjny wzrośnie o 40%, a rynek startowy o 55%.

Szacuje się, że w ciągu następnej dekady wystrzelonych zostanie 5400 satelitów do obserwacji Ziemi, co przyniesie odpowiednio 131 mld USD i 40,1 mld USD przychodów z produkcji i startów.

Po sukcesie pierwszej edycji, druga ESA CommEO będzie na przecięciu inicjatyw związanych z Ziemią i klimatem oraz komercjalizacją obserwacji Ziemi, z tematem przewodnim - "Podejmowanie wyzwań klimatycznych i możliwości związanych z obserwacją Ziemi dla dobrobytu ludzi i planety".

Wydarzenie to podkreśli znaczenie wzmocnienia konkurencyjności UE poprzez podejmowanie synergicznych działań z udziałem wszystkich europejskich interesariuszy - na przykład zwiększenie komercjalizacji na rzecz zielonej i cyfrowej Europy, jak opisano w Agendzie 2025 ESA.

ESA CommEO rozpocznie się od powitalnego przesłania dyrektora generalnego ESA, Josefa Aschbachera, po którym nastąpią prezentacje Simonetty Cheli, dyrektor programów obserwacji Ziemi i Géraldine Naja, dyrektor ds. komercjalizacji, przemysłu i konkurencyjności.

Sesja obejmie przedstawicieli Niemieckiej Agencji Kosmicznej (DLR), przemysłu, inwestorów i innych instytucji europejskich, koncentrując się na stanie rynku i trendach. ESA CommEO będzie gospodarzem przemówienia Alexandra MacDonalda, głównego ekonomisty NASA, który podzieli się poglądami NASA na komercjalizację obserwacji Ziemi.

Jednym z kamieni węgielnych ESA CommEO jest podróż obserwacji Ziemi od przemysłu do inwestorów, z obu punktów widzenia. Podczas tych dwóch dni uczestnicy będą mieli okazję poznać perspektywy firm i podejścia do inwestorów, ich podróż, jakie są główne czynniki napędzające inwestycje w obserwację Ziemi oraz w jaki sposób zarówno firmy, jak i inwestorzy muszą dostosować swój model biznesowy, aby sprostać obecnym wyzwaniom.

Sesje matchmakingowe dadzą przedsiębiorcom, startupom i inwestorom możliwość osobistego spotkania i omówienia potencjalnych przyszłych partnerstw.

Podążając za tematem "Zielone i zrównoważone możliwości przyszłości dla branży EO", wydarzenie zajmie się perspektywą użytkownika końcowego na temat tego, co jest potrzebne z technologii obserwacji Ziemi, w synergii z innymi branżami danych, w celu poprawy dobrobytu ludzi i planety oraz przyczynienia się do bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości.

Wydarzenie obejmie również nagrody CommEO dla startupów z innowacyjnymi pomysłami, ukierunkowanymi na rynki rolnictwa, dekarbonizacji i zielonych finansów. Termin składania wniosków za pośrednictwem platformy ESA Open Space Innovation Platform upływa 31 października 2024 r.

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich pomysłów podczas wydarzenia, co zwiększy ich widoczność na potencjalnych rynkach docelowych, wśród inwestorów i podmiotów przemysłowych.

Wybrane firmy zaprezentują swoje produkty i osiągnięcia w Demo Corners. Zainteresowane strony mogą aplikować tutaj do 30 września 2024 r.

W związku ze zbliżającym się kolejnym posiedzeniem Rady ESA na szczeblu ministerialnym (CM25), wydarzenie to ukształtuje kolejne kroki w kierunku europejskiego przywództwa na globalnym rynku komercyjnej obserwacji Ziemi.

Wraz z przedstawicielami Komisji Europejskiej, delegacji państw członkowskich ESA, przemysłu i inwestorów, ESA pokaże swoją wartość dodaną jako czynnik umożliwiający, partner i klient - podkreślając znaczenie standaryzacji powtarzających się produktów przemysłowych i interfejsów, aby umożliwić skalowanie i przystępność cenową różnych architektur systemów obserwacji Ziemi.

Więcej informacji na temat Forum Komercjalizacji Obserwacji Ziemi oraz informacje o tym, jak się zarejestrować, można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

ESA

Opublikowano: 2024-09-26 14:51