NASA pokryje koszty 20. odlotu ładunku ze stacji kosmicznej Northrop Grummans

NASA

Niezałogowy statek kosmiczny Cygnus firmy Northrop Grumman ma opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną w piątek, 12 lipca, pięć i pół miesiąca po dostarczeniu ponad 8200 funtów zaopatrzenia, badań naukowych, produktów komercyjnych, sprzętu i innych ładunków do orbitującego laboratorium dla NASA i jej międzynarodowych partnerów.

Misja ta była 20. komercyjną misją zaopatrzeniową firmy na stację kosmiczną dla NASA.

Relacja na żywo z odlotu statku kosmicznego rozpocznie się o 6:30 EDT w NASA+, NASA Television, aplikacji NASA, YouTube i na stronie internetowej agencji. Dowiedz się, jak streamować NASA TV za pośrednictwem różnych platform, w tym mediów społecznościowych.

Kontrolerzy lotu na ziemi wyślą polecenia dla ramienia robota Canadarm2 stacji kosmicznej, aby odłączyć Cygnusa od portu modułu Unity skierowanego na Ziemię, a następnie manewrować statkiem kosmicznym w celu jego uwolnienia o 7 rano. Astronauta NASA Mike Barratt będzie monitorował systemy Cygnusa po jego opuszczeniu ze stacji kosmicznej.

Po odłączeniu, Kentucky Re-entry Probe Experiment-2 (KREPE-2), umieszczony wewnątrz Cygnusa, wykona pomiary w celu zademonstrowania systemu ochrony termicznej dla statku kosmicznego i jego zawartości podczas ponownego wejścia w ziemską atmosferę.

Cygnus - wypełniony śmieciami zapakowanymi przez załogę stacji - otrzyma polecenie deorbitacji w sobotę, 13 lipca, przygotowując destrukcyjne ponowne wejście, w którym statek kosmiczny bezpiecznie spłonie w ziemskiej atmosferze.

Samolot kosmiczny Northrop Grumman przybył na stację kosmiczną 1 lutego. 1 lutego, po starcie na rakiecie Falcon 9 firmy SpaceX z kompleksu Space Launch Complex 40 na Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie.

Najświeższe wiadomości, zdjęcia i funkcje ze stacji kosmicznej na blogu stacji, Instagramie, Facebooku i X.

Dowiedz się więcej o misji Cygnusa i Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na:

https://www.nasa.gov/station

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-07-09 19:04

Zobacz satelitę