NASA udostępni relację ze startu Progress 87 i dokowania na stacji kosmicznej

NASA

NASA zapewni relację na żywo ze startu i dokowania statku kosmicznego Roscosmos przewożącego około trzech ton żywności, paliwa i zapasów dla załogi na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Niezałogowy statek kosmiczny Progress 87 ma wystartować o godzinie 22:25 czasu wschodniego w środę 14 lutego (8:25 czasu Bajkonur w czwartek 14 lutego) na rakiecie Sojuz z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie.EST w środę, 14 lutego (8:25 czasu Bajkonur w czwartek, 15 lutego), na rakiecie Sojuz z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie.

Relacja na żywo rozpocznie się o godzinie 22:00 w NASA+, NASA Television, aplikacji NASA, YouTube i na stronie internetowej agencji. Dowiedz się, jak streamować NASA TV za pośrednictwem różnych platform, w tym mediów społecznościowych.

Samolot kosmiczny Progress zostanie umieszczony na orbicie na dwudniową podróż do stacji kosmicznej, której kulminacją będzie automatyczne dokowanie do portu rufowego modułu serwisowego Zvezda o 1:12 w sobotę, 17 lutego. Relacja NASA z rendez-vous i dokowania rozpocznie się o 12:30

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest połączeniem nauki, technologii i ludzkiej innowacyjności, które umożliwia prowadzenie badań niedostępnych na Ziemi. Przez ponad 23 lata NASA wspierała ciągłą obecność ludzi z USA na pokładzie orbitującego laboratorium, dzięki czemu astronauci nauczyli się żyć i pracować w kosmosie przez dłuższy czas. Stacja kosmiczna jest trampoliną do rozwoju gospodarki na niskiej orbicie okołoziemskiej i kolejnych wielkich skoków NASA w eksploracji, w tym misji na Księżyc w ramach programu Artemis, a ostatecznie eksploracji Marsa przez człowieka.

Dowiedz się więcej o stacji kosmicznej, jej badaniach i załodze na stronie:

https://www.nasa.gov/station

-end-

Josh Finch / Claire O'SheaHeadquarters, [email protected] / claire.a.o'[email protected]

Sandra JonesJohnson Space Center, [email protected]

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-02-12 22:16

Zobacz satelitę