NASA zaprasza media na 21. start zaopatrzeniowy stacji Northrop Grummans

NASA

Otwarto akredytację medialną na kolejny start w celu dostarczenia badań naukowych, zapasów i sprzętu NASA na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Start ten jest 21. misją komercyjnych usług zaopatrzeniowych Northrop Grumman do orbitalnego laboratorium dla agencji i odbędzie się na rakiecie SpaceX Falcon 9.

NASA, Northrop Grumman i SpaceX planują wystrzelić statek kosmiczny Cygnus na początku sierpnia ze Space Launch Complex 40 na Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie.

Po wystrzeleniu, ramię Canadarm2 stacji kosmicznej chwyci Cygnusa, a statek kosmiczny zostanie przymocowany do portu modułu Unity skierowanego na Ziemię w celu rozładunku ładunku.

Kredytacja obejmująca działania przed startem i startem jest otwarta dla amerykańskich mediów. Termin składania wniosków dla obywateli USA upływa w piątek 19 lipca o godzinie 23:59 czasu EDT. Wszystkie wnioski o akredytację należy składać online na stronie:

https://media.ksc.nasa.gov

Każda misja zaopatrzeniowa na stację zapewnia badania naukowe w dziedzinie biologii i biotechnologii, nauk o Ziemi i kosmosie, nauk fizycznych oraz rozwoju i demonstracji technologii. Dostarczanie ładunków przez amerykańskie firmy zapewnia krajową zdolność do dostarczania badań naukowych na stację kosmiczną, znacznie zwiększając zdolność NASA do prowadzenia nowych badań na pokładzie laboratorium ludzkości w kosmosie.

Oprócz żywności, zapasów i sprzętu dla załogi, Cygnus dostarczy badania, w tym materiały do nowej demonstracji STEM i kilka artykułów testowych do obserwacji przepływu wody w mikrograwitacji. Inne badania na pokładzie obejmują unaczynioną tkankę wątroby i bioreaktor do produkcji krwi i odpornościowych komórek macierzystych. Naukowcy dowiedzą się więcej na temat produkcji biomateriałów w warunkach mikrograwitacji w celu stworzenia wyższej jakości terapii dla ludzi na Ziemi.

NASA's CubeSat Launch Initiative również wysyła dwa CubeSaty do rozmieszczenia z orbitującego laboratorium, CySat-1 z Iowa State University i DORA z Arizona State University, tworząc ELaNa 52 (Educational Launch of Nanosatellites).

Załogi przebywają na stacji kosmicznej nieprzerwanie od listopada 2000 roku. W tym czasie orbitalną placówkę odwiedziło 280 osób z 21 krajów. Stacja kosmiczna jest trampoliną do kolejnego wielkiego skoku NASA w eksploracji, w tym przyszłych misji na Księżyc w ramach programu Artemis, a ostatecznie eksploracji Marsa przez człowieka.

Dowiedz się więcej o komercyjnych misjach zaopatrzeniowych NASA na stronie:

https://www.nasa.gov/station

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-07-10 07:06

Zobacz satelitę