Załoga obserwuje ziemską atmosferę w nocy, przeprowadza konserwację stacji

NASA

Załogi Ekspedycji 71 i Załogowego Testu Lotu Boeinga miały w środę lekki dzień pracy, skupiając się na obserwacjach Ziemi i utrzymaniu stacji.

Podczas lotu 250 mil nad naszą rodzimą planetą, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przechodzi w orbitalną noc mniej więcej co 45 minut. Podczas tych nocnych okresów członkowie załogi mogą obserwować wydarzenia w ziemskiej atmosferze, które są trudne do uchwycenia w świetle dziennym. Rankiem astronautka NASA Jeanette Epps weszła do kopuły, aby skonfigurować sprzęt do badania Thor-Davis. Następnie wykorzystała szybką kamerę Davis Camera do obserwowania i rejestrowania burz w górnej atmosferze Ziemi. Kamera, specjalnie zaprojektowana do śledzenia aktywności elektrycznej z prędkością do 100 000 klatek na sekundę, może być wykorzystywana podczas przyszłych misji do rejestrowania procesów zachodzących podczas silnych burz elektrycznych.

W japońskim module eksperymentalnym astronautka NASA Tracy C. Dyson spędziła większość poranka na przenoszeniu wewnętrznej kamery kulowej przed ponowną aktywacją sprzętu w nowej stacji dokującej. Astronauta NASA Matthew Dominick spędził większość dnia w module Tranquility, aby usunąć i wymienić wentylator, podczas gdy jego kolega z załogi, Mike Barratt, pracował w module Columbus, aby wyczyścić sprzęt i schowki w ramach przygotowań do przyszłej instalacji nowego sprzętu do ćwiczeń.

Dowódca Starlinera Butch Wilmore i pilot Suni Williams połączyli siły w środę, aby kontynuować prace nad systemem przetwarzania ścieków, usuwając i wymieniając uszkodzony silnik pompy kontroli ciśnienia.

W segmencie Roscosmos dowódca Oleg Kononenko i inżynier lotu Nikolai Chub rozpoczęli dzień od przygotowań i założenia zegarka, który będzie rejestrował ich ruch, aktywność fizyczną i sen przez następne 36 godzin. Następnie duet przygotował się do rutynowego treningu symulacji lotu, podczas gdy ich kolega z załogi, Alexander Grebenkin, obserwował nocną atmosferę Ziemi w bliskim ultrafiolecie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-07-09 23:51

Zobacz satelitę