Załogi rozmawiają z menedżerami i mediami, prowadzą zaawansowane badania

NASA

Wszystkich dziewięciu astronautów i kosmonautów na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ćwiczyło w środę reagowanie na symulowaną sytuację awaryjną. Wcześniej mieszkańcy orbity podzielili swój dzień na badania nad ciśnieniem krwi, zdalną robotyką i drukiem 3D.

Siedmioosobowa załoga Ekspedycji 71 dołączyła do dwóch załogowych testów załogowych Boeinga i ćwiczyła ćwiczenia awaryjne we współpracy z kontrolerami misji. Zespoły na pokładzie orbitalnej placówki i na ziemi koordynowały komunikację i sprawdzały procedury w mało prawdopodobnym przypadku wycieku ciśnienia, wycieku chemikaliów lub pożaru na pokładzie stacji kosmicznej.

Na początku dnia inżynierowie lotu NASA Tracy C. Dyson i Mike Barratt pracowali nad parą eksperymentów badawczych na ludziach, aby zrozumieć, w jaki sposób ludzkie ciało dostosowuje się do braku grawitacji. Dyson zasilała sprzęt badawczy, aby zmierzyć przepływ krwi w mózgu na potrzeby badania Cerebral Autoregulation. Barratt zebrał i przechował próbki moczu w zamrażarce naukowej na potrzeby badania CIPHER. Kosmiczny eksperyment biologiczny analizuje szeroki zestaw długoterminowych danych biologicznych i psychologicznych zebranych od astronautów w celu promowania zdrowia i dobrego samopoczucia podczas misji kosmicznych.

Astronautka NASA Jeanette Epps spędziła większość dnia w module laboratoryjnym Columbus, badając sposoby sterowania robotem na ziemi ze statku kosmicznego. Epps koordynowała z inżynierami robotyki na Ziemi zdalne manipulowanie robotem za pomocą interfejsu komputerowego, testując jego ergonomiczne cechy i haptyczne sprzężenie zwrotne w warunkach takich jak wiatr i grawitacja. Wyniki mogą pomóc w przyszłych misjach eksploracyjnych na Księżyc, Marsa i nie tylko.

Inżynier lotu NASA Matthew Dominick przeprowadził inspekcję wideo komponentów na stojaku Inter-Orbit Communications System (ICS) znajdującym się w module laboratoryjnym Kibo. ICS umożliwia przesyłanie danych do orbitalnej placówki i w dół do kontrolerów misji za pomocą satelity testowego JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency) Data Relay Test Satellite.

Astronauci NASA Butch Wilmore i Suni Williams, reprezentujący Boeing Crew Flight Test, rozmawiali dziś z dziennikarzami ze stacji kosmicznej, odpowiadając na pytania dotyczące ich misji i pojazdu Starliner. Menedżerowie NASA i Boeinga omówili również misję Crew Flight Test z mediami podczas telekonferencji audio. Obejrzyj konferencję prasową załogi tutaj i posłuchaj briefingu dla mediów tutaj. Wcześniej duet zakończył prace związane z podtrzymywaniem życia, uzupełniając pętle temperaturowe wodą w wewnętrznym systemie kontroli termicznej modułu Tranquility.

Pracując w segmencie Roscosmos stacji kosmicznej, inżynier lotu Nikolai Chub aktywował drukarkę 3D w module naukowym Nauka i przetestował jej działanie oraz zdolność do wytwarzania sprzętu na żądanie w kosmosie. Dzień inżyniera lotu Alexandra Grebenkina wypełniony był głównie obowiązkami domowymi, takimi jak sprawdzanie monitorów dwutlenku węgla, synchronizacja kamer z zegarami stacji i pobieranie danych naukowych do laptopa. Dowódca stacji Oleg Kononenko rozpoczął dzień od przemówienia do specjalistów z dziedziny nauki, technologii i edukacji w pobliżu Moskwy. Następnie pobiegał na bieżni, będąc podłączonym do czujników w celu przeprowadzenia testu sprawności fizycznej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-07-11 00:26

Zobacz satelitę