FENGYUN 1C DEB

30554
Numer w katalogu Spacetrack
1999-05-10
Wyniesienie na orbitę


Informacje o satelicie FENGYUN 1C DEB

Nazwa w katalogu Spacetrack FENGYUN 1C DEB
Wyniesienie na orbitę 1999-05-10
Deorbitacja
Kraj/organizacja pochodzenia Chiny (PRC)
Miejsce startu TAISC (Taiyuan Space Center, China)
Perygeum 712 km
Apogeum 767 km

Informacje o FENGYUN 1C DEB

FENGYUN 1C DEB, 30554 był fragmentem szczątków kosmicznych na orbicie SSO, pochodził z wystrzelenia w poniedziałek, 10 maja 1999 UTC wystrzelonego z Taiyaun Space Center w Chinach (TSC). Szczątki Fengyun-1C pochodzą z chińskiego satelity meteorologicznego Fengyun-1C, który został celowo zniszczony przez chiński pocisk antysatelitarny w 2007 roku. To zdarzenie drastycznie zwiększyło ilość szczątków kosmicznych, a tysiące fragmentów dających się śledzić stanowią zagrożenie dla satelitów i załogowych lotów kosmicznych. Chmura szczątków Fengyun 1C stała się punktem wyjścia w dyskusjach na temat zrównoważonego korzystania z przestrzeni kosmicznej oraz potrzeby ustanowienia międzynarodowych przepisów mających zapobiegać powstawaniu nowych szczątków.

Satelitę FENGYUN 1C DEB wyniesiono 10.05.1999r.


Data aktualizacji: 2026-06-19 11:30:31
FENGYUN 1C DEB został wyniesiony na orbitę w dniu 1999-05-10