FENGYUN 1C DEB

31166
Numer w katalogu Spacetrack
1999-05-10
Wyniesienie na orbitę


Informacje o satelicie FENGYUN 1C DEB

Nazwa w katalogu Spacetrack FENGYUN 1C DEB
Wyniesienie na orbitę 1999-05-10
Deorbitacja
Kraj/organizacja pochodzenia Chiny (PRC)
Miejsce startu TAISC (Taiyuan Space Center, China)
Perygeum 761 km
Apogeum 786 km

Informacje o FENGYUN 1C DEB

FENGYUN 1C DEB, 31166 to odpady kosmiczne na orbicie SSO, pochodzące z misji wystrzelonej w poniedziałek 10 maja 1999 UTC z Taiyaun Space Center w Chinach (TSC). Fragmenty odpadów Fengyun-1C pochodzą z chińskiego satelity pogodowego Fengyun-1C, który został celowo zniszczony przez chiński pocisk anty-satelitarny w 2007 roku. To zdarzenie znacznie zwiększyło ilość odpadów kosmicznych, a tysiące fragmentów możliwych do śledzenia stanowiły zagrożenie dla satelitów i misji załogowych w kosmosie. Chmura odpadów Fengyun 1C stała się kluczowym punktem w dyskusjach na temat zrównoważonego rozwoju kosmosu oraz potrzebie międzynarodowych regulacji zapobiegających tworzeniu nowych odpadów.

Satelitę FENGYUN 1C DEB wyniesiono 10.05.1999r.


Data aktualizacji: 2026-06-20 21:00:40
FENGYUN 1C DEB został wyniesiony na orbitę w dniu 1999-05-10