FENGYUN 1C DEB

35153
Numer w katalogu Spacetrack
1999-05-10
Wyniesienie na orbitę


Informacje o satelicie FENGYUN 1C DEB

Nazwa w katalogu Spacetrack FENGYUN 1C DEB
Wyniesienie na orbitę 1999-05-10
Deorbitacja
Kraj/organizacja pochodzenia Chiny (PRC)
Miejsce startu TAISC (Taiyuan Space Center, China)
Perygeum 546 km
Apogeum 833 km

Informacje o FENGYUN 1C DEB

FENGYUN 1C DEB, 35153 to odpad kosmiczny na orbicie SSO, pochodzący z wystrzelenia w poniedziałek, 10 maja 1999 r., UTC, wystrzelonego z Taiyaun Space Center, China (TSC). Szczątki Fengyun-1C pochodzą z chińskiego satelity meteorologicznego Fengyun-1C, który został celowo zniszczony przez chiński pocisk anty­satelitarny w 2007 roku. To zdarzenie dramatycznie zwiększyło ilość odpadów kosmicznych, a tysiące namierzanych fragmentów stanowią zagrożenie dla satelitów i załogowych lotów kosmicznych. Chmura odpadów Fengyun 1C stała się punktem odniesienia w dyskusjach na temat zrównoważonego korzystania z przestrzeni kosmicznej i potrzebie międzynarodowych regulacji mających zapobiegać powstawaniu nowych odpadów.

Satelitę FENGYUN 1C DEB wyniesiono 10.05.1999r.


Data aktualizacji: 2026-07-04 07:21:33
FENGYUN 1C DEB został wyniesiony na orbitę w dniu 1999-05-10