SPACEBEE-171

56980
Numer w katalogu Spacetrack
2023-06-12
Wyniesienie na orbitę


Informacje o satelicie SPACEBEE-171 - 2023-084BA

Nazwa w katalogu Spacetrack SPACEBEE-171
Alternatywna nazwa 2023-084BA
Wyniesienie na orbitę 2023-06-12
Deorbitacja
Kraj/organizacja pochodzenia USA (US)
Miejsce startu AFWTR (Vandenberg Air Force Base, USA)
Perygeum 512 km
Apogeum 535 km

Informacje o SPACEBEE-171

SPACEBEE-171, 56980 był satelitą ładunkowym należącym do Swarm Tech (US) na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), który został wystrzelony w poniedziałek, 12 czerwca 2023 r. UTC za pomocą nośnika Falcon 9 z Air Force Western Test Range (AFWTR). Ładunki obejmują różnorodne satelity, statki kosmiczne i rakiety wyposażone w określone instrumenty do różnych misji naukowych i technologicznych. Wśród nich znajdują się satelity komunikacyjne takie jak Starlink; stacje kosmiczne takie jak ISS; satelity naukowe takie jak Hubble; satelity obserwacyjne Ziemi od firm Planet Labs, Umbra i HawkEye 360; GPS; miniaturowe CubeSats do celów edukacyjnych i badawczych; oraz satelity wojskowe/obronne.

Satelitę SPACEBEE-171 wyniesiono 12.06.2023r.


Data aktualizacji: 2026-08-23 19:50:20
SPACEBEE-171 został wyniesiony na orbitę w dniu 2023-06-12