Astronauci testowi NASA dzwonią do Białego Domu i liderów NASA

NASA

Po bezpiecznym przybyciu na Międzynarodową Stację Kosmiczną, astronauci NASA Butch Wilmore i Suni Williams wezmą udział w parze rozmów z Ziemi w kosmos w poniedziałek, 10 czerwca, dotyczących ich historycznej misji na pokładzie statku kosmicznego Boeing Starliner:

Znany jako Boeing Crew Flight Test NASA, duet będzie rozmawiał najpierw o 1 p.EDT z administratorem NASA Billem Nelsonem, zastępcą administratora Pam Melroy, zastępcą administratora Jimem Free i dyrektorem Johnson Space Center Vanessą Wyche.

Przekaz z rozmowy będzie transmitowany na żywo w NASA+, NASA Television i na stronie internetowej agencji. Dowiedz się, jak transmitować NASA TV za pośrednictwem różnych platform, w tym mediów społecznościowych.

O godzinie 14:40 astronauci wezmą udział w konferencji, astronauci wezmą udział w Q&A moderowanym przez Chiraga Parikha, zastępcę asystenta prezydenta Joe Bidena i sekretarza wykonawczego National Space Council w Białym Domu.

Przekaz rozmowy będzie transmitowany na żywo w NASA+, NASA Television i na stronie internetowej agencji.

Wilmore i Williams wystartowali o godzinie 10:52 5 czerwca na pokładzie rakiety United Launch Alliance Atlas V z kompleksu Space Launch Complex-41 na Przylądku Canaveral na Florydzie w ramach misji Boeing Crew Flight Test NASA. Zadokowali do orbitującego laboratorium o 13:34, 6 czerwca, i pozostaną na nim przez tydzień, testując Starlinera i jego podsystemy jako kolejny krok w certyfikacji statku kosmicznego do misji rotacyjnych w ramach programu Commercial Crew agencji.

Program Commercial Crew NASA realizuje swój cel bezpiecznego, niezawodnego i opłacalnego transportu do i z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ze Stanów Zjednoczonych poprzez partnerstwo z amerykańskim przemysłem prywatnym. Partnerstwo to otwiera dostęp do niskiej orbity okołoziemskiej i Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dla większej liczby ludzi, nauki i możliwości komercyjnych. Stacja kosmiczna pozostaje trampoliną do kolejnego wielkiego skoku NASA w eksploracji kosmosu, w tym przyszłych misji na Księżyc w ramach Artemis, a ostatecznie na Marsa.

Aby uzyskać więcej informacji na temat misji, odwiedź:

www.nasa.gov/commercialcrew

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-06-08 01:56

Zobacz satelitę