Collins Aerospace testuje skafander NASA na stacji kosmicznej w stanie nieważkości

NASA

Kluczowy kamień milowy projektu NASA został niedawno ukończony przez Collins Aerospace, gdy firma pracuje nad opracowaniem kombinezonu kosmicznego nowej generacji do użytku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Krok milowy - test dopasowania i funkcjonalności systemu odzieży ciśnieniowej w środowisku podobnym do mikrograwitacji - stanowił ważny krok w kierunku opracowania kombinezonu dla NASA, który może być wykorzystywany do kontynuowania operacji i rozwijania odkryć naukowych na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Agencja wybrała Collinsa do opracowania nowego skafandra kosmicznego, który może zastąpić obecny skafander stacji kosmicznej, znany technicznie jako extravehicular mobility unit, który był noszony przez astronautów do montażu i konserwacji stacji kosmicznej przez ponad dwie dekady.

Test Collinsa został przeprowadzony na pokładzie komercyjnego samolotu mikrograwitacyjnego, aby zapewnić krótkie okresy nieważkości. Podczas lotu parabolicznego pilot tworzy warunki nieważkości na około 20 sekund, wykonując serię manewrów przypominających kolejkę górską. Pozwala to inżynierom, naukowcom i studentom na testowanie sprzętu i przeprowadzanie eksperymentów naukowych w środowisku grawitacyjnym przypominającym przestrzeń kosmiczną bez konieczności udawania się w kosmos.

Test był kluczowym krokiem w procesie wstępnego przeglądu projektu NASA, jednym z szeregu punktów kontrolnych w cyklu życia projektu, który zapewnia, że projekt spełnia wszystkie wymagania systemowe przed rozpoczęciem produkcji jednostek gotowych do lotu.

Collins będzie kontynuował testowanie skafandra w komorze próżniowej, w której powietrze zostanie usunięte w celu wytworzenia próżni, aby zobaczyć, jak skafander radzi sobie w atmosferze podobnej do kosmicznej, a także w neutralnym laboratorium wyporności agencji, głębokim na 40 stóp basenie w Johnson Space Center NASA w Houston, który symuluje środowisko mikrograwitacji do treningu spacerów kosmicznych astronautów.

Ten skafander kosmiczny nowej generacji został zaprojektowany w celu zwiększenia możliwości NASA w zakresie spacerów kosmicznych na niskiej orbicie okołoziemskiej. Jest on opracowywany w celu wspierania konserwacji i operacji stacji, podczas gdy NASA i jej międzynarodowi partnerzy kontynuują prowadzenie badań naukowych, które przynoszą korzyści ludzkości i demonstrują nowe technologie dla przyszłych misji ludzkich i robotycznych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-02-12 22:01

Zobacz satelitę