Komunikat prasowy: Nowe fundusze, dzięki którym Wielka Brytania znajdzie się w centrum usług telekomunikacyjnych nowej generacji

Ogłoszone na Mobile World Congress w Barcelonie - międzynarodowym wydarzeniu poświęconym łączności i komunikacji - finansowanie jest częścią zaangażowania Wielkiej Brytanii w program Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) Advanced Research in Telecommunication Systems (ARTES).

Inwestycja o wartości 10 milionów funtów jest otwarta dla szerokiej gamy innowacyjnych produktów lub komponentów, systemów lub usług oraz dowolnego aspektu segmentu kosmicznego, naziemnego lub sieciowego. Może to obejmować przełomowe technologie, takie jak rozwój laserów do komunikacji w przestrzeni kosmicznej, lub pionierskie możliwości rynkowe, takie jak wykorzystanie technologii kosmicznych do zwiększenia wydajności globalnej żeglugi i handlu.

Andrew Griffith MP, minister ds. przestrzeni kosmicznej w Departamencie Nauki, Innowacji i Technologii, powiedział:

Telekomunikacja ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Wielkiej Brytanii, łącząc odległe obszary, poprawiając opiekę zdrowotną i unowocześniając nawigację, dlatego jest kluczowym priorytetem rządu, wspieranym przez programy takie jak Project Gigabit wdrażające superszybką łączność w całym kraju.

Dzisiejsza dodatkowa inwestycja w wysokości 10 milionów funtów postawi Wielką Brytanię na czele następnej generacji telekomunikacji, a także wesprze ekspertów i innowatorów, którzy umożliwiają te pionierskie przełomy, pobudzając brytyjską gospodarkę poprzez nasz kwitnący sektor kosmiczny.

Dr Paul Bate, dyrektor naczelny Brytyjskiej Agencji Kosmicznej, powiedział:

Satelity od dziesięcioleci łączą ludzi i firmy na całym świecie, a Wielka Brytania ma bogate dziedzictwo w zakresie zaawansowanych technologii komunikacyjnych.

Ponieważ zapotrzebowanie na globalną łączność i dane nadal rośnie, finansowanie to pomoże brytyjskim firmom rozwijać i poszerzać gamę produktów i usług - od komponentów satelitarnych po systemy naziemne - oraz współpracować z nowymi partnerami. Jest to doskonały przykład tego, jak możemy wykorzystać naszą wiodącą rolę w ESA do katalizowania inwestycji i odblokowania korzyści płynących z przyszłych technologii telekomunikacyjnych.

ARTES ma na celu uwolnienie innowacji w usługach telekomunikacyjnych, które poprawiają życie na Ziemi i odblokowują możliwości rozwoju dla firm. Ogłoszone dziś nowe finansowanie może wesprzeć projekty, które pomogą poprawić łączność na obszarach oddalonych lub wiejskich, umożliwić transport materiałów medycznych za pomocą dronów lub zarządzać ruchem dla nowej generacji pojazdów autonomicznych.

Wcześniejsze projekty finansowane w ramach programu obejmują opracowanie miniaturowej stacji naziemnej wspierającej operacje pomocy w przypadku katastrof, urządzenia poprawiające wydajność satelitów o wysokim transferze danych oraz pierwszą europejską demonstrację na orbicie nowego rodzaju napędu wodnego.

Infrastruktura cyfrowa ma kluczowe znaczenie dla odblokowania możliwości wzrostu i dobrobytu oraz realizacji rządowej misji umieszczenia Wielkiej Brytanii w czołówce światowego postępu naukowego i technologicznego, a przyszła telekomunikacja jest jedną z pięciu krytycznych technologii określonych w Ramach Naukowo-Technologicznych.

W dniu 22 marca Brytyjska Agencja Kosmiczna zorganizuje webinarium dla potencjalnych wnioskodawców, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak ich pomysły mogą wspierać te ambicje i jak ubiegać się o inwestycje.

Wielka Brytania jest jednym z wiodących partnerów ARTES, przeznaczając na ten program łącznie 190 milionów funtów na posiedzeniu Rady Ministrów ESA w listopadzie 2022 roku. Brytyjska Agencja Kosmiczna ogłosiła wstępną rundę finansowania w wysokości 20 milionów funtów podczas otwarcia Europejskiego Centrum Zastosowań Kosmicznych i Telekomunikacji ESA (ECSAT) w Harwell Space Cluster w Oxfordshire. ECSAT obejmuje 5G/6G Hub, który generuje nowe możliwości związane z konwergentnymi satelitarnymi i naziemnymi sieciami telekomunikacyjnymi.

Antonio Franchi, ESA Head of 5G/6G Non-Terrestrial Networks Programme Office, powiedział:

ESA jest dumna ze swoich silnych partnerstw, które stanowią podstawę programu ARTES. Współpraca pomaga nam zmaksymalizować wpływ wiedzy ESA w zakresie komunikacji, w celu połączenia wszystkich, wszędzie i w dowolnym czasie.

Wspierając innowacje, wspieramy postęp cyfrowej transformacji społeczeństwa i przemysłu. Wspólnie zapewniamy Europie wiodącą pozycję w dziedzinie telekomunikacji.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-04-03 04:54