Komunikat prasowy: Nowe fundusze na rozwój sektora kosmicznego w Wielkiej Brytanii

UK Space Agency

Surrey Satellite Technology Ltd (SSTL), jeden z wiodących krajowych producentów satelitów, wygrał projekt z flagowego funduszu infrastruktury klastrów kosmicznych (SCIF) Brytyjskiej Agencji Kosmicznej.

Inwestycja publiczna w wysokości 250 000 funtów, dopasowana przez firmę, ulepszy obiekty SSTL o pomieszczenie do czyszczenia obrazowania badawczo-rozwojowego w Guildford. Będzie to wspierać rozwój najnowocześniejszych technologii obrazowania kosmicznego - "oczu" satelitów, które monitorują naszą planetę i środowisko kosmiczne.

SCIF, który do tej pory przyznał 47 milionów funtów na projekty, od centrum umiejętności kosmicznych w Newcastle po centrum badań mikrograwitacyjnych w Cardiff, opiera się na szerszych inwestycjach Brytyjskiej Agencji Kosmicznej w rozwój brytyjskiego ekosystemu kosmicznego.

Jak określono w Space Industrial Plan, rząd zobowiązuje się do dalszego wspierania klastrów kosmicznych w całej Wielkiej Brytanii i zapewniania narzędzi potrzebnych do napędzania współpracy między nimi i katalizowania dalszych inwestycji.

Minister ds. przestrzeni kosmicznej Andrew Griffith powiedział:

Nasza inwestycja w wysokości 250 000 funtów w Surrey Satellite Technology Ltd podkreśla kluczową rolę, jaką ten rząd widzi dla brytyjskich firm w rozwijaniu globalnych możliwości kosmicznych ".

Zgodnie z naszym nowym planem przemysłowym dotyczącym przestrzeni kosmicznej, finansowanie to wzmocni zaplecze badawcze SSTL, dzięki czemu będzie ono mogło rozwijać innowacje w zakresie najnowocześniejszych technologii obrazowania, które są tak istotne dla operacji satelitarnych.

Philip Brownnett, dyrektor zarządzający SSTL, powiedział:

Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez Brytyjską Agencję Kosmiczną do Funduszu Infrastruktury Klastra Kosmicznego. Rozbudowując nasz zakład badań optycznych i rozwoju pomieszczeń czystych, nowy projekt pomoże zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na sprzęt do obrazowania kosmicznego dla szerokiego grona klientów komercyjnych, obronnych i rządowych. Będzie to prawdziwy impuls dla najnowocześniejszych badań nad technologią obrazowania kosmicznego prowadzonych w Wielkiej Brytanii.

Brytyjska Agencja Kosmiczna ogłosiła dziś przeznaczenie łącznie 500 000 funtów na kolejne 5 projektów mających na celu wspieranie współpracy między brytyjską siecią klastrów kosmicznych:

Uniting Space Hub Yorkshire, North West Space Cluster i Space North East England w celu zaprezentowania specjalistycznej wiedzy regionu w zakresie komunikacji, przyciągnięcia inwestycji oraz pobudzenia badań i współpracy.

Połączenie regionalnych sektorów kosmicznego i rolniczego w Szkocji i wschodniej Anglii w celu zbadania możliwości opartych na wyzwaniach poprzez badania zdolności kosmicznych i wymianę wiedzy.

Budując na mocnych stronach Space West, Cornwall Space Cluster, West of England Combined Authority, Cornwall Council i Invest Bristol & Bath, to pan-regionalne partnerstwo ma na celu promowanie potencjału kosmicznego regionu, przyciąganie międzynarodowych inwestycji i rozwijanie strategicznej współpracy.

Wzmocnienie więzi między klastrami North West Space Cluster i Midlands Space Cluster oraz ich łańcuchami dostaw w celu wykorzystania możliwości komercyjnych w zakresie nowych systemów zasilania do zastosowań w głębokim kosmosie.

Wykorzystanie możliwości obserwacji Ziemi w ramach klastrów NI Space, Space Wales i Space East do monitorowania zbiorników wodnych pod kątem szkodliwych zakwitów glonów i produkcji wodorostów, usprawniając świadczenie usług samorządowych przy użyciu zasobów i danych kosmicznych.

Dr Paul Bate, dyrektor naczelny Brytyjskiej Agencji Kosmicznej, powiedział:

Wraz z przedsiębiorcami i firmami z całego brytyjskiego sektora kosmicznego na Space-Comm Expo, mam przyjemność ogłosić tę serię ukierunkowanych projektów, aby wspierać ciągły rozwój naszego ekosystemu kosmicznego i realizować rządowy Space Industrial Plan.

W ślad za wsparciem dla produkcji satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej w Wielkiej Brytanii, te nowe projekty pomogą katalizować inwestycje, zacieśnić współpracę i zwiększyć dobrobyt w całym kraju.

We wczorajszym wiosennym budżecie na 2024 r. Kanclerz ogłosił uruchomienie pełnego programu Connectivity in Low Earth Orbit (C-LEO), opierając się na wstępnym zaproszeniu do C-LEO o wartości 15 milionów funtów, które zostało ogłoszone w jesiennym oświadczeniu.

Program ten o wartości do 160 milionów funtów w ciągu najbliższych 4 lat uwolni potencjał kraju, aby stać się światowym liderem w dziedzinie technologii komunikacji satelitarnej nowej generacji, tworząc jednocześnie setki wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy, aby wzmocnić priorytet premiera, jakim jest rozwój naszej gospodarki. Zapewni to brytyjskiemu sektorowi kosmicznemu możliwość konkurowania na szybko rozwijającym się globalnym rynku konstelacji LEO.

Rząd udostępni również 10 milionów funtów finansowania dla SaxaVord Spaceport w celu wsparcia startu orbitalnego w 2024 roku, z zastrzeżeniem należytej staranności.

Brytyjska Agencja Kosmiczna finansuje szeroki zakres projektów w celu katalizowania inwestycji, dostarczania nowych misji i możliwości oraz promowania przestrzeni kosmicznej. Ostatnie ogłoszenia obejmują:

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-04-03 05:54