NASA aktualizuje relacje z amerykańskich spacerów kosmicznych 90, 91 poza stację kosmiczną

NASA

NASA zapewni relację na żywo, gdy astronauci przeprowadzą dwa spacery kosmiczne poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną zaplanowane na poniedziałek, 24 czerwca i wtorek, 2 lipca.

Pierwszy spacer kosmiczny rozpocznie się o 8 rano czasu EDT 24 czerwca i potrwa około sześciu i pół godziny. NASA zapewni relację na żywo od godziny 6:30

NASA będzie transmitować spacer kosmiczny na NASA+, publicznym kanale NASA Television, aplikacji NASA, YouTube i stronie internetowej agencji. Dowiedz się, jak transmitować NASA TV za pośrednictwem różnych platform, w tym mediów społecznościowych.

Astronauci NASA Tracy C. Dyson i Mike Barratt opuszczą śluzę powietrzną Quest stacji, aby dokończyć usuwanie wadliwej skrzynki elektronicznej, zwanej grupą częstotliwości radiowych, z anteny komunikacyjnej na prawej kratownicy stacji kosmicznej. Para pobierze również próbki do analizy, aby zrozumieć zdolność mikroorganizmów do przetrwania i rozmnażania się na zewnątrz orbitującego laboratorium.

Dyson będzie służył jako członek załogi kosmicznej 1 i będzie nosił kombinezon z czerwonymi paskami. Barratt będzie służyć jako członek załogi 2 i będzie nosić nieoznakowany kombinezon. US spacewalk 90 będzie czwartym spacerem kosmicznym dla Dysona i trzecim dla Barratta. Jest to 271. spacer kosmiczny wspierający montaż, konserwację i modernizację stacji kosmicznej.

U.S. spacewalk 90 był początkowo zaplanowany na 13 czerwca, ale nie odbył się zgodnie z planem z powodu dyskomfortu skafandra kosmicznego.

Drugi spacer kosmiczny ma rozpocząć się o 9 rano 2 lipca i potrwać około sześciu i pół godziny. NASA zapewni transmisję na żywo od godziny 7:30. Astronauci usuną i wymienią zespół żyroskopu, przeniosą antenę i przygotują się do przyszłych aktualizacji Alpha Magnetic Spectrometer.

NASA będzie transmitować spacer kosmiczny na NASA+, publicznym kanale NASA Television, aplikacji NASA, YouTube i stronie internetowej agencji.

Po zakończeniu amerykańskiego spaceru kosmicznego 90, NASA zapewni aktualizację z uczestniczącymi członkami załogi dla amerykańskiego spaceru kosmicznego 91. Jest to 272. spacer kosmiczny wspierający stację kosmiczną.

Bądź na bieżąco z wiadomościami, zdjęciami i funkcjami stacji kosmicznej na blogu stacji, Instagramie, Facebooku i X.

Dowiedz się więcej o badaniach i operacjach Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na:

https://www.nasa.gov/station

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-06-18 18:20

Zobacz satelitę