NASA i partnerzy misji przeprowadzili telekonferencję przed startem Starlinera

NASA

NASA, Boeing i ULA (United Launch Alliance) omówią aktualizacje dotyczące trwających prac nad testem Boeing Crew Flight Test, który wyśle astronautów NASA Butcha Wilmore'a i Suni Williams na Międzynarodową Stację Kosmiczną na statku kosmicznym Boeing Starliner.

O godzinie 11:00 czasu EDT NASA zorganizuje telekonferencję dla mediów z następującymi uczestnikami:

Audio z telekonferencji będzie transmitowane na żywo na stronie internetowej agencji.

Test lotu załogowego Boeinga NASA został przerwany w poniedziałek, 6 maja, gdy ULA odkryła wadliwy zawór regulacji ciśnienia w zbiorniku ciekłego tlenu górnego stopnia rakiety Atlas V Centaur. Przeprowadzono testy i wymieniono zawór.

Trwają prace nad oceną wydajności i redundancji Starlinera po odkryciu niewielkiego wycieku helu w module serwisowym statku kosmicznego. W ramach tych prac i bez związku z obecnym wyciekiem, który pozostaje stabilny, zespoły są w trakcie kończenia oceny systemu napędowego, aby zrozumieć potencjalny wpływ systemu helowego na niektóre scenariusze powrotu Starlinera.

Start zaplanowano nie wcześniej niż na godzinę 12:25 w sobotę, 1 czerwca, ze Space Launch Complex-41 na Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie.

Wilmore i Williams pozostają w kwarantannie przed lotem w Johnson Space Center NASA w Houston. Uczestniczyli tam w różnych ćwiczeniach z wykorzystaniem symulatorów Starlinera, aby przygotować się do lotu. Duet będzie pierwszym, który wystartuje na pokładzie Starlinera Boeinga na rakiecie Atlas V, spędzając około tygodnia w orbitującym laboratorium przed lądowaniem ze spadochronem i poduszką powietrzną w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych.

Po pomyślnym zakończeniu misji, NASA rozpocznie ostateczny proces certyfikacji Starlinera i jego systemów do załogowych misji rotacyjnych na stację kosmiczną.

Dowiedz się więcej o teście załogowym Boeinga NASA, śledząc blog misji, blog komercyjnej załogi, @commercial_crew na X i komercyjną załogę na Facebooku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-05-24 18:40

Zobacz satelitę