NASA organizuje naukowe webinaria dotyczące misji zaopatrzenia stacji kosmicznej
W ramach przygotowań do 30. komercyjnej misji zaopatrzeniowej NASA SpaceX, agencja będzie transmitować webinarium naukowe International Space Station National Lab o godzinie 13:00 EST w piątek 8 marca, aby omówić sprzęt, demonstracje technologii i eksperymenty naukowe skierowane na stację kosmiczną.
NASA zapewni relację z webinarium na stronie internetowej agencji.
SpaceX planuje nie wcześniej niż w połowie marca wystrzelić swój statek towarowy Dragon na szczycie rakiety Falcon 9 z Space Launch Complex 40 na Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie.
W webinarium naukowym wezmą udział następujący uczestnicy:
Aby wziąć udział w wydarzeniu, przedstawiciele mediów muszą zarejestrować się w celu uzyskania dostępu do godziny 12:00, 8 marca pod adresem:
https://bit.ly/3T1CBi9
Samolot Dragon firmy SpaceX dostarczy nowe badania naukowe, zapasy i sprzęt dla międzynarodowej załogi, w tym testy technologii monitorowania lodu morskiego, automatyzacji mapowania 3D i tworzenia nanocząsteczkowych ogniw słonecznych.
Zaopatrzenie w ładunek przez amerykańskie firmy zwiększa zdolność NASA do prowadzenia większej liczby badań na pokładzie orbitującego laboratorium. Badania te prowadzą do nowych technologii, terapii medycznych i produktów, które poprawiają jakość życia na Ziemi. Inne amerykańskie agencje rządowe, prywatne branże oraz instytucje akademickie i badawcze mogą również prowadzić badania w warunkach mikrograwitacji dzięki naszemu partnerstwu z Międzynarodowym Laboratorium Stacji Kosmicznej.
Ludzie przebywają na stacji kosmicznej nieprzerwanie od listopada 2000 roku. W tym czasie orbitalną placówkę odwiedziło 279 osób oraz różne międzynarodowe i komercyjne statki kosmiczne. Pozostaje ona trampoliną do kolejnego wielkiego skoku NASA w eksploracji, w tym przyszłych misji na Księżyc w ramach kampanii Artemis, a ostatecznie ludzkiej eksploracji Marsa.
Aby uzyskać więcej informacji na temat komercyjnych misji zaopatrzeniowych, odwiedź:
https://www.nasa.gov/commercialresupply
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.