Wprowadzenie mediów: Przedpremierowe spotkania związane z projektem Sentinel-1C

22 listopada 2024 r.

Trzeci satelita misji Copernicus Sentinel-1, Sentinel-1C, zostanie wystrzelony na rakiecie Vega-C z europejskiego kosmodromu w Gujanie Francuskiej w dniu 3 grudnia 2024 r. o godzinie 18:20 czasu lokalnego (22:20 czasu środkowoeuropejskiego).

Dziennikarze mogą dowiedzieć się więcej na temat startu (znanego jako VV25), który zbiegnie się w czasie z powrotem do lotu rakiety Vega-C, dołączając do briefingu dla mediów przed startem w języku angielskim oraz sesji pytań i odpowiedzi w języku francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Spotkania odbędą się online w dniach 27 i 29 listopada.

ESA zaoferuje również możliwość dołączenia do wydarzenia inauguracyjnego w dniu 3 grudnia w Europejskim Centrum Operacji Kosmicznych w Darmstadt w Niemczech, gdzie starsi eksperci będą dostępni do wywiadów na miejscu. Akredytacje dla mediów zostaną otwarte w ostatnim tygodniu listopada.

Poniższy program podkreśla różne działania medialne zaplanowane przed startem i ich odpowiedni proces rejestracji.Należy pamiętać, że dziennikarze, którzy chcą wziąć udział w kilku wydarzeniach wymienionych poniżej, powinni zarejestrować się na każde wydarzenie osobno, aby upewnić się, że otrzymają odpowiedni link / informacje dla każdego wydarzenia.

Briefing prasowy w poszczególnych językach

Środa, 27 listopada, 14:00-14:45 CET - Francuska sesja pytań i odpowiedzi

Uczestnicy:

Wednesday 27 November, 15:00-16:00 CET - English briefing

Participants:

Piątek 29 listopada, 14:00-14:45 CET - włoska sesja pytań i odpowiedzi

Uczestnicy:

Piątek 29 listopada, 14:00-14:45 CET - Hiszpańska sesja pytań i odpowiedzi

Uczestnicy:

Piątek 29 listopada, 15:00-15:45 CET - Niemiecka sesja pytań i odpowiedzi

Uczestnicy:

Rejestracja:

Prosimy o wyrażenie zainteresowania udziałem w którymkolwiek z powyższych wydarzeń do wtorku 26 listopada do godz. 17:00 CET w przypadku angielskiego briefingu dla mediów i francuskiej sesji pytań i odpowiedzi oraz do czwartku 28 listopada do godz. 17:00 CET w przypadku niemieckiej, hiszpańskiej i włoskiej sesji pytań i odpowiedzi, wybierając i wypełniając odpowiedni formularz na stronie

https://blogs.esa.int/forms/ninja-forms/4oqw8

ESA Web TV

Angielski briefing dla mediów przed uruchomieniem będzie transmitowany za pośrednictwem ESA Web TV.

Kontakty

Więcej informacji o Sentinel-1:

Copernicus Sentinel-1

Więcej informacji o Programie Kosmicznym UE

Więcej informacji o Vega:

Więcej informacji o Vega-C

Więcej informacji o ESA:

www.esa.int

Sentinel-1 https://www.esa.int/ESA_Multimedia/Missions/Sentinel-1/(result_type)/images

Copernicus Image of the day

Vega-C images

Terms and conditions for using ESA images:

www.esa.int/spaceinimages/ESA_Multimedia/Copyright_Notice_Images

Wideo Sentinel-1 https://www.esa.int/ESA_Multimedia/Missions/Sentinel-1/(result_type)/videos

Wideo Vega-C

https://www.esa.int/ESA_Multimedia/Videos

https://www.esa.int/esatv/Videos_for_Professionals

Warunki korzystania z wideo ESA:

https://www.esa.int/spaceinvideos/Terms_and_Conditions

Śledź ESA na:X:@esa @ESA_EO @ESA_transport Instagram:Europeanspaceagency , @ESA_Earth Facebook:EuropeanSpaceAgency YouTube:ESA LinkedIn:Europejska Agencja Kosmiczna - ESA Pinterest:Europejska Agencja Kosmiczna - ESA

ESA jest organizacją międzyrządową, utworzoną w 1975 roku, której misją jest kształtowanie rozwoju europejskiego potencjału kosmicznego i zapewnienie, że inwestycje w przestrzeń kosmiczną przynoszą korzyści obywatelom Europy i świata.ESA zrzesza 22 państwa członkowskie: Austrię, Belgię, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię, Francję, Niemcy, Grecję, Węgry, Irlandię, Włochy, Luksemburg, Holandię, Norwegię, Polskę, Portugalię, Rumunię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię i Wielką Brytanię. Łotwa, Litwa, Słowacja i Słowenia są członkami stowarzyszonymi.ESA nawiązała formalną współpracę z pozostałymi czterema państwami członkowskimi UE. Kanada uczestniczy w niektórych programach ESA na mocy umowy o współpracy.

Dzięki koordynacji zasobów finansowych i intelektualnych swoich członków, ESA może podejmować programy i działania daleko wykraczające poza zakres pojedynczego kraju europejskiego. ESA współpracuje w szczególności z UE przy wdrażaniu programów Galileo i Copernicus, a także z Eumetsat przy opracowywaniu misji meteorologicznych.

Dowiedz się więcej o ESA na www.esa.int

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

ESA

Opublikowano: 2024-11-22 18:21