NASA, partnerzy misji oceniają możliwości uruchomienia testu lotu załogowego

NASA

Menadżerowie misji z NASA, Boeinga i ULA (United Launch Alliance) kontynuują ocenę drogi naprzód w kierunku wystrzelenia testowego lotu załogowego Boeinga na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Zespoły pracują obecnie nad możliwością startu o godzinie 12:25 czasu wschodniego w sobotę, 1 czerwca, z dodatkowymi możliwościami w niedzielę, 2 czerwca, środę, 5 czerwca i czwartek, 6 czerwca.

Trwają prace nad oceną wydajności i redundancji Starlinera po odkryciu niewielkiego wycieku helu w module serwisowym statku kosmicznego. W ramach tych prac i bez związku z obecnym wyciekiem, który pozostaje stabilny, zespoły są w trakcie kończenia oceny systemu napędowego, aby zrozumieć potencjalny wpływ systemu helowego na niektóre scenariusze powrotu Starlinera. NASA przeprowadzi również przegląd gotowości do testu lotu Delta-Agency, aby omówić prace wykonane od ostatniej próby startu CFT w dniu 6 maja oraz ocenić zamknięcie kwestii i uzasadnienie lotu przed kolejną próbą, w ramach procesu oceny gotowości NASA. Data zbliżającego się Flight Test Readiness Review jest obecnie rozważana i zostanie ogłoszona po jej wybraniu.

"W ciągu ostatnich dwóch tygodni wspólne zespoły NASA, Boeinga i ULA przeprowadziły wiele wyjątkowych analiz i testów w celu wymiany samoregulującego zaworu Centaur i rozwiązania problemu wycieku kolektora helu w module serwisowym Starliner" - powiedział Steve Stich, kierownik programu NASA Commercial Crew. "Ważne było, abyśmy poświęcili czas na zrozumienie wszystkich zawiłości każdego problemu, w tym redundantnych możliwości układu napędowego Starlinera i wszelkich konsekwencji dla naszego tymczasowego certyfikatu Human Rating. Wystrzelimy Butcha i Suni w tej misji testowej po tym, jak cała społeczność zapozna się z postępami zespołów i uzasadnieniem lotu podczas zbliżającego się przeglądu gotowości do testów w locie Agencji Delta".

Przedstawiciele NASA, Boeinga i ULA zapewnią wgląd w kolejną docelową możliwość startu i aktualizacje dotyczące bieżących prac podczas telekonferencji dla mediów w piątek o 11:00 czasu EDT, 24 maja. W międzyczasie astronauci NASA Butch Wilmore i Suni Williams kontynuują ćwiczenia w symulatorach Starlinera, aby przygotować się do lotu. Załoga pozostaje w kwarantannie i poleci z powrotem do Kennedy Space Center NASA na Florydzie bliżej nowej daty startu.

.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-05-23 15:28

Zobacz satelitę