NASA, partnerzy misji omówią postępy testów załogowych Starlinera

NASA

Ponieważ NASA, Boeing i ULA (United Launch Alliance) kontynuują ocenę ścieżki prowadzącej do uruchomienia przez agencję testu lotu załogowego Boeinga, będą gospodarzami wspólnej telekonferencji dla mediów o godzinie 11:00 czasu EDT w piątek, 24 maja.

Agencja pracuje nad uruchomieniem o godzinie 12:25 w sobotę, 1 czerwca, pierwszego lotu załogowego statku kosmicznego Boeing Starliner na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach programu agencji Commercial Crew. Inne możliwości startu są dostępne w niedzielę, 2 czerwca, środę, 5 czerwca i czwartek, 6 czerwca.

Audio z telekonferencji będzie transmitowane na żywo na stronie internetowej agencji pod adresem:

https://www.nasa.gov/nasatv/

Uczestnikami briefingu będą między innymi:

Zespoły nadal oceniają wydajność i redundancję Starlinera po odkryciu niewielkiego, ale stabilnego wycieku helu w module serwisowym statku kosmicznego. Agencja ogłosiła 22 maja, że w ramach tych prac i bez związku z obecnym wyciekiem, NASA i Boeing kończą ocenę systemu napędowego, aby zrozumieć potencjalny wpływ systemu helowego na niektóre scenariusze powrotu Starlinera. NASA przeprowadzi również przegląd gotowości do testu lotu Delta-Agency bliżej startu, aby ocenić prace wykonane od ostatniej próby startu załogowego 6 maja. Astronauci NASA Butch Wilmore i Suni Williams będą pierwszymi, którzy wystartują na pokładzie statku kosmicznego Starliner firmy Boeing i rakiety Atlas V firmy ULA z kompleksu Space Launch Complex-41 na Przylądku Canaveral na Florydzie. Po wystrzeleniu, Starliner zadokuje do stacji kosmicznej, a następnie powróci na Ziemię około tydzień później, aby wylądować na spadochronie i poduszce powietrznej w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych.Dowiedz się więcej o programie NASA Commercial Crew na stronie:

https://www.nasa.gov/commercialcrew

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-05-23 21:17

Zobacz satelitę