NASA ustawia zasięg dla amerykańskiego spaceru kosmicznego 90 poza stację kosmiczną

NASA

NASA zapewni transmisję na żywo, począwszy od 6:30 EDT w czwartek, 13 czerwca, gdy dwóch astronautów przeprowadzi spacer kosmiczny poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Spacer kosmiczny ma rozpocząć się o 8 rano i potrwać około sześciu i pół godziny.

NASA będzie transmitować spacer kosmiczny w NASA+, NASA Television, aplikacji NASA, YouTube i na stronie internetowej agencji. Dowiedz się, jak transmitować NASA TV za pośrednictwem różnych platform, w tym mediów społecznościowych.

Astronauci NASA Tracy C. Dyson i Matt Dominick opuszczą śluzę Quest stacji kosmicznej, aby dokończyć usuwanie wadliwej skrzynki elektronicznej, zwanej grupą częstotliwości radiowych, z anteny komunikacyjnej na prawej kratownicy stacji kosmicznej. Para pobierze również próbki do analizy, aby zrozumieć zdolność mikroorganizmów do przetrwania i rozmnażania się na zewnątrz orbitującego laboratorium.

Dyson będzie służył jako członek załogi spaceru kosmicznego 1 i będzie nosił kombinezon z czerwonymi paskami. Dominick będzie służył jako drugi członek załogi i będzie nosił nieoznakowany kombinezon. Amerykański spacer kosmiczny nr 90 będzie czwartym dla Dysona i pierwszym dla Dominicka w ramach wsparcia stacji kosmicznej.

Po zakończeniu spaceru kosmicznego NASA ogłosi członków załogi uczestniczących w amerykańskich spacerach kosmicznych nr 91 i 92, zaplanowanych na poniedziałek 24 czerwca i wtorek 2 lipca, oraz przedstawi dodatkowe szczegóły dotyczące relacji.

Bądź na bieżąco z wiadomościami, zdjęciami i funkcjami stacji kosmicznej na blogu stacji, Instagramie, Facebooku i X.

Dowiedz się więcej o badaniach i operacjach Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na:

https://www.nasa.gov/station

.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-06-11 01:53

Zobacz satelitę