NASA zorganizuje kilka odpraw przed lotem załogi Starlinera

NASA

NASA będzie gospodarzem dwóch spotkań z mediami w czwartek, 25 kwietnia, w ramach przygotowań do testu lotu załogowego Boeinga na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Misja ma wystartować o 22:34 czasu EDT w poniedziałek, 6 maja, ze Space Launch Complex-41 na Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie.

Astronauci NASA Butch Wilmore i Suni Williams wystartują na pokładzie statku kosmicznego Starliner firmy Boeing na pokładzie rakiety Atlas V firmy United Launch Alliance i zadokują do orbitującego laboratorium, gdzie pozostaną przez około tydzień.

W ramach programu Commercial Crew agencji, misja jest pierwszym lotem załogowym statku kosmicznego Starliner. Misja przetestuje kompleksowe możliwości systemu Starliner, w tym start, dokowanie i powrót na Ziemię w zachodnich Stanach Zjednoczonych. Po udanym teście lotu załogowego, NASA rozpocznie ostateczny proces certyfikacji Starlinera i systemów do misji załogowych na stację kosmiczną.

NASA zapewnia następujące informacje (wszystkie czasy wschodnie i mogą ulec zmianie w zależności od operacji w czasie rzeczywistym):

Czwartek, 25 kwietnia

1 p.m.: Wydarzenie medialne związane z przylotem załogi w Centrum Kosmicznym Kennedy'ego NASA na Florydzie, z udziałem następujących uczestników:

Przylot załogi będzie transmitowany na żywo w NASA+, NASA Television, aplikacji NASA, YouTube i na stronie internetowej agencji. Dowiedz się, jak przesyłać strumieniowo NASA TV za pośrednictwem różnych platform, w tym mediów społecznościowych. Pytania są ograniczone tylko do mediów osobistych. Śledź Commercial Crew i Kennedy Space Center, aby uzyskać najnowsze aktualizacje dotyczące przybycia.

18:00: Telekonferencja medialna Flight Test Readiness Review (nie mniej niż godzinę po zakończeniu przeglądu gotowości), z następującymi uczestnikami:

Program Commercial Crew NASA osiągnął swój cel, jakim jest bezpieczny, niezawodny i opłacalny transport do i z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ze Stanów Zjednoczonych poprzez partnerstwo z amerykańskim przemysłem prywatnym. Partnerstwo to zmienia łuk historii ludzkich lotów kosmicznych, otwierając dostęp do niskiej orbity okołoziemskiej i Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dla większej liczby ludzi, większej nauki i większych możliwości komercyjnych. Stacja kosmiczna pozostaje trampoliną do kolejnego wielkiego skoku NASA w eksploracji kosmosu, w tym przyszłych misji na Księżyc i ostatecznie na Marsa.

Aby zapoznać się z blogiem NASA dotyczącym startu i uzyskać więcej informacji na temat misji, odwiedź:

https://www.nasa.gov/commercialcrew

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-04-17 03:34

Zobacz satelitę