Załoga pracuje nad genetyką, konserwacją i jest gotowa na spacer kosmiczny

NASA

Przygotowania do spaceru kosmicznego i badania genetyczne były głównymi obowiązkami orbitalnych mieszkańców Międzynarodowej Stacji Kosmicznej we wtorek. Załoga Ekspedycji 71 pracowała również nad futurystycznymi badaniami pilotażowymi oraz kolejnymi kontrolami oczu i uszu.

Astronauci NASA Tracy C. Dyson i Matthew Dominick otrzymali zgodę od kierowników misji na rozpoczęcie sześcioipółgodzinnego spaceru kosmicznego o 8 rano czasu EDT w czwartek. Duet będzie pracował na zewnątrz w próżni kosmicznej, usuwając sprzęt komunikacyjny, znany jako grupa częstotliwości radiowych, a następnie pobierając próbki mikroorganizmów potencjalnie żyjących na zewnątrz placówki orbitalnej. Będzie to czwarty spacer kosmiczny Dysona i pierwszy Dominicka.

Drużyna dołączyła do siebie po lunchu, przeglądając procedury bezpieczeństwa spacerów kosmicznych i drukując listy kontrolne, które będą nosić na mankietach skafandrów kosmicznych. Pod koniec dnia kosmonauci zebrali się z inżynierami lotów NASA Mike'iem Barrattem i Jeanette Epps i wezwali kontrolerów misji, aby omówić gotowość do czwartkowego spaceru kosmicznego.

Menedżerowie misji omówią szczegóły nadchodzącego spaceru kosmicznego podczas dzisiejszej konferencji prasowej o godzinie 16:00 . Relacja na żywo będzie emitowana w NASA+, NASA Television, aplikacji NASA, YouTube i na stronie internetowej agencji. Dowiedz się, jak streamować NASA TV za pośrednictwem różnych platform, w tym mediów społecznościowych.

Barratt wcześniej zeskanował oczy Dyson za pomocą urządzenia Ultrasound 2, obrazując jej rogówkę, soczewkę i nerw wzrokowy. Dominick nagrał wideo powitanie dla publiczności w Kolorado, podczas gdy Epps wymienił zbiorniki z wodą wewnątrz modułu Tranquility.

Astronauci Starlinera Butch Wilmore i Suni Williams spędzili dzień na działaniach biomedycznych i treningu sekwencji genów. Wilmore przeprowadził inwentaryzację Human Research Facility, sprawdzając takie przedmioty jak zestawy do pobierania krwi, próbki śliny, rękawiczki i inne. Williams przestudiowała procedury zbierania próbek mikroorganizmów, ekstrakcji ich DNA i sekwencjonowania ich genów, aby dowiedzieć się, jak identyfikować bakterie i grzyby żyjące w systemach wodnych stacji.

Kosmonauci Oleg Kononenko i Nikolai Chub na zmianę biegali we wtorek na bieżni, podłączeni do elektrod rejestrujących ich dane zdrowotne do testu sprawności fizycznej. Duet pracował również nad wymianą sprzętu elektronicznego, konserwacją systemu podtrzymywania życia i inspekcją okien stacji. Inżynier lotu Alexander Grebenkin badał eksperymentalne techniki pilotażu statków kosmicznych i robotów, które mogą być wykorzystywane do szkolenia członków załogi w misjach planetarnych. Przeprowadził również test słuchu, nosząc słuchawki podłączone do komputera i reagując na serię dźwięków.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-06-11 22:48

Zobacz satelitę