COSMOS 1193

11876
Numer w katalogu Spacetrack
1980-07-09
Wyniesienie na orbitę


Informacje o satelicie COSMOS 1193

Nazwa w katalogu Spacetrack COSMOS 1193
Wyniesienie na orbitę 1980-07-09
Deorbitacja
Kraj/organizacja pochodzenia Commonwealth of Independent States (former USSR) (CIS)
Miejsce startu PLMSC (Plesetsk Missile and Space Complex, Russia)
Perygeum 1414 km
Apogeum 1474 km

Informacje o COSMOS 1193

COSMOS 1193, 11876 to satelita ładunkowy należący do GUKOS RVSN (CIS) znajdujący się na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), który został wystrzelony w środę, 9 lipca 1980 roku UTC za pomocą nośnika KOSMOS 11K65M z Plesieckiego Ośrodka Rakietowo-Kosmicznego (PKMTR). Ładunki obejmują różnorodne satelity, statki kosmiczne i rakiety wyposażone w konkretne instrumenty do różnych misji naukowych i technologicznych. Wśród nich znajdują się satelity komunikacyjne takie jak Starlink; stacje kosmiczne takie jak ISS; satelity naukowe takie jak Hubble; satelity obserwujące Ziemię od firm takich jak Planet Labs, Umbra i HawkEye 360; GPS; miniaturowe CubeSaty do celów edukacyjnych i badawczych; oraz satelity wojskowe/obronne.

Satelitę COSMOS 1193 wyniesiono 09.07.1980r.


Data aktualizacji: 2026-04-30 17:31:31
COSMOS 1193 został wyniesiony na orbitę w dniu 1980-07-09