COSMOS 1275 DEB

12700
Numer w katalogu Spacetrack
1981-06-04
Wyniesienie na orbitę


Informacje o satelicie COSMOS 1275 DEB - deb Kosmos-1275

Nazwa w katalogu Spacetrack COSMOS 1275 DEB
Alternatywna nazwa deb Kosmos-1275
Wyniesienie na orbitę 1981-06-04
Deorbitacja
Kraj/organizacja pochodzenia Commonwealth of Independent States (former USSR) (CIS)
Miejsce startu PLMSC (Plesetsk Missile and Space Complex, Russia)
Typ Odłamki
Perygeum 845 km
Apogeum 909 km

Informacje o COSMOS 1275 DEB

COSMOS 1275 DEB, 12700 to śmieci kosmiczne na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), pochodzące z lotu z dnia 4 czerwca 1981 r., UTC, wystrzelonego z Plesieckiego Kompleksu Rakietowo-Kosmicznego (PKMTR). Obiekty będące odpadami kosmicznymi odnoszą się do zbioru nieczynnych obiektów orbitujących wokół Ziemi. Przykłady odpadów kosmicznych to nieoperacyjne satelity, korpusy rakiet oraz fragmenty powstałe w wyniku wybuchów, kolizji lub wadliwego montażu ładunku.

Satelitę COSMOS 1275 DEB wyniesiono 04.06.1981r.


Data aktualizacji: 2026-05-09 10:32:19
COSMOS 1275 DEB został wyniesiony na orbitę w dniu 1981-06-04