COSMOS 1603

15333
Numer w katalogu Spacetrack
1984-09-28
Wyniesienie na orbitę


Informacje o satelicie COSMOS 1603

Nazwa w katalogu Spacetrack COSMOS 1603
Wyniesienie na orbitę 1984-09-28
Deorbitacja
Kraj/organizacja pochodzenia Commonwealth of Independent States (former USSR) (CIS)
Miejsce startu TYMSC (Baikonur Cosmodrome, Kazakhstan)
WWW Tutaj
Perygeum 832 km
Apogeum 858 km

Informacje o COSMOS 1603

COSMOS 1603, 15333 to satelita ładunkowy należący do TsNII-108 (CIS) na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), który został wystrzelony w piątek, 28 września 1984 r. UTC, za pomocą nośnika PROTON-K/DM-2 z Tyuratam Missile And Space Complex (TTMTR). Ładunki obejmują różnorodne satelity ładunkowe, statki kosmiczne i rakiety wyposażone w określone instrumenty do różnych misji naukowych i technologicznych. Wśród nich znajdują się satelity komunikacyjne takie jak Starlink; stacje kosmiczne, takie jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS); satelity naukowe, takie jak teleskop Hubblea; satelity obserwujące Ziemię od firm Planet Labs, Umbra i HawkEye 360; GPS; małe CubeSaty do celów edukacyjnych i badawczych; oraz satelity wojskowe/obronne.

Satelitę COSMOS 1603 wyniesiono 28.09.1984r.


Data aktualizacji: 2026-05-15 13:01:19
COSMOS 1603 został wyniesiony na orbitę w dniu 1984-09-28