COSMOS 1275 DEB

17621
Numer w katalogu Spacetrack
1981-06-04
Wyniesienie na orbitę


Informacje o satelicie COSMOS 1275 DEB

Nazwa w katalogu Spacetrack COSMOS 1275 DEB
Wyniesienie na orbitę 1981-06-04
Deorbitacja
Kraj/organizacja pochodzenia Commonwealth of Independent States (former USSR) (CIS)
Miejsce startu PLMSC (Plesetsk Missile and Space Complex, Russia)
Perygeum 797 km
Apogeum 859 km

Informacje o COSMOS 1275 DEB

COSMOS 1275 DEB, 17621 to kosmiczne śmieci na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), pochodzące z misji wystrzelonej w czwartek, 4 czerwca 1981 roku UTC, z Plesetskiego Missile And Space Complex (PKMTR). Obiekty będące śmieciami w kosmosie odnoszą się do zbioru nieczynnych obiektów orbitujących wokół Ziemi. Przykłady śmieci to nieoperacyjne satelity, korpusy rakiet oraz fragmenty powstałe w wyniku wybuchów, kolizji lub wadliwego montażu ładunku.

Satelitę COSMOS 1275 DEB wyniesiono 04.06.1981r.


Data aktualizacji: 2026-05-20 20:20:41
COSMOS 1275 DEB został wyniesiony na orbitę w dniu 1981-06-04