SL-12 DEB

18766
Numer w katalogu Spacetrack
1985-05-30
Wyniesienie na orbitę


Informacje o satelicie SL-12 DEB

Nazwa w katalogu Spacetrack SL-12 DEB
Wyniesienie na orbitę 1985-05-30
Deorbitacja
Kraj/organizacja pochodzenia Commonwealth of Independent States (former USSR) (CIS)
Miejsce startu TYMSC (Baikonur Cosmodrome, Kazakhstan)
Perygeum 753 km
Apogeum 835 km

Informacje o SL-12 DEB

SL-12 DEB, 18766 to odpad kosmiczny na LEO pochodzący z wystrzelenia w czwartek, 30 maja 1985 UTC, wystrzelonego z Tyuratam Missile And Space Complex (TTMTR). Obiekty będące odpadami kosmicznymi odnoszą się do zbioru nieczynnych obiektów orbitujących wokół Ziemi. Przykłady odpadów to nieoperacyjne satelity, korpusy rakiet i fragmenty powstałe w wyniku wybuchów, kolizji lub wadliwego montażu ładunku.

Satelitę SL-12 DEB wyniesiono 30.05.1985r.


Data aktualizacji: 2026-05-23 11:51:03
SL-12 DEB został wyniesiony na orbitę w dniu 1985-05-30