SL-16 DEB

22804
Numer w katalogu Spacetrack
1993-09-16
Wyniesienie na orbitę


Informacje o satelicie SL-16 DEB

Nazwa w katalogu Spacetrack SL-16 DEB
Wyniesienie na orbitę 1993-09-16
Deorbitacja
Kraj/organizacja pochodzenia Commonwealth of Independent States (former USSR) (CIS)
Miejsce startu TYMSC (Baikonur Cosmodrome, Kazakhstan)
Perygeum 841 km
Apogeum 1148 km

Informacje o SL-16 DEB

SL-16 DEB, 22804 to śmieci kosmiczne na LEO, pochodzące z wystrzelenia w czwartek 16 września 1993 UTC z Tyuratam Missile And Space Complex (TTMTR). Obiekty będące śmieciami kosmicznymi w przestrzeni kosmicznej odnoszą się do zbioru nieczynnych obiektów orbitujących wokół Ziemi. Przykładami śmieci kosmicznych są nieoperacyjne satelity, ciała rakiet oraz fragmenty powstałe w wyniku wybuchów, kolizji lub wadliwego montażu ładunku.

Satelitę SL-16 DEB wyniesiono 16.09.1993r.


Data aktualizacji: 2026-06-01 20:01:24
SL-16 DEB został wyniesiony na orbitę w dniu 1993-09-16