COSMOS 1176 COOLANT

29019
Numer w katalogu Spacetrack
1980-04-29
Wyniesienie na orbitę


Informacje o satelicie COSMOS 1176 COOLANT

Nazwa w katalogu Spacetrack COSMOS 1176 COOLANT
Wyniesienie na orbitę 1980-04-29
Deorbitacja
Kraj/organizacja pochodzenia Commonwealth of Independent States (former USSR) (CIS)
Miejsce startu TYMSC (Baikonur Cosmodrome, Kazakhstan)
Perygeum 864 km
Apogeum 911 km

Informacje o COSMOS 1176 COOLANT

COSMOS 1176 COOLANT, 29019 to kosmiczne odpadki na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), pochodzące z startu we wtorek, 29 kwietnia 1980 UTC, wystrzelonego z Tyuratam Missile And Space Complex (TTMTR). Obiekty będące odpadami w kosmosie odnoszą się do zbioru nieczynnych obiektów orbitujących wokół Ziemi. Przykłady odpadów obejmują nieoperacyjne satelity, korpusy rakiet oraz fragmenty powstałe w wyniku wybuchów, kolizji lub wadliwego montażu ładunku.

Satelitę COSMOS 1176 COOLANT wyniesiono 29.04.1980r.


Data aktualizacji: 2026-06-15 22:00:29
COSMOS 1176 COOLANT został wyniesiony na orbitę w dniu 1980-04-29