Briefing prasowy przed uruchomieniem EarthCARE

ESA

Misja Earth Cloud Aerosol and Radiation Explorer (EarthCARE) od ESA ma na celu lepsze zrozumienie roli, jaką chmury i aerozole odgrywają w odbijaniu padającego promieniowania słonecznego z powrotem w przestrzeń kosmiczną i wychwytywaniu promieniowania podczerwonego emitowanego z powierzchni Ziemi.

Ta ekscytująca misja, opracowana w ramach współpracy między ESA i Japońską Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (JAXA), wykona szereg różnych pomiarów, które razem rzucą nowe światło na rolę, jaką chmury i aerozole odgrywają w regulowaniu delikatnej równowagi temperaturowej Ziemi.

W związku z tym, że globalne zmiany klimatyczne w coraz większym stopniu wpływają na naszą planetę, EarthCARE ma dostarczyć danych do badań klimatycznych, poprawić dokładność modeli klimatycznych i wesprzeć numeryczne przewidywanie pogody.

Przedpremierowy briefing prasowy EarthCare obejmował: Simonetta Cheli, dyrektor Programów Obserwacji Ziemi, ESA, Dirk Bernaerts, kierownik projektu EarthCARE i p.o. szefa Earth Explorers Division, ESA, Futoshi Takiguchi, wiceprezes i dyrektor generalny Dyrekcji Technologii Kosmicznych, JAXA, Eiichi Tomita, kierownik projektu EarthCARE/CPR, JAXA i Maximilian Sauer, kierownik projektu EarthCARE, Airbus.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

ESA

Opublikowano: 2024-05-21 22:23