Doradztwo dla mediów: EarthCARE uruchamia możliwości dla mediów
17 maja 2024 r.
Misja EarthCARE ESA wystartuje na rakiecie SpaceX Falcon 9 z Bazy Sił Kosmicznych Vandenberg w Kalifornii, nie wcześniej niż we wtorek 28 maja 2024 r.
EarthCARE to najbardziej złożona ze wszystkich pionierskich misji Earth Explorer ESA - misji, które dostarczają krytycznych informacji, aby zrozumieć, jak funkcjonuje nasz świat i jaki wpływ ma działalność człowieka na procesy naturalne.
Ta ekscytująca misja, opracowana w ramach współpracy między ESA i Japońską Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (JAXA), wykona szereg różnych pomiarów, które razem rzucą nowe światło na rolę, jaką chmury i aerozole odgrywają w regulowaniu delikatnej równowagi temperaturowej Ziemi.
W związku z tym, że globalne zmiany klimatyczne w coraz większym stopniu wpływają na naszą planetę, EarthCARE jest w stanie dostarczyć danych do badań klimatycznych, poprawić dokładność modeli klimatycznych i wspierać numeryczne przewidywanie pogody.
Media mogą uczestniczyć w szerokiej gamie osobistych i internetowych briefingów medialnych przed uruchomieniem, wyszczególnionych poniżej, a także są zaproszone do udziału w europejskim wydarzeniu startowym, które obecnie planowane jest na 28 maja 2024 r. w Europejskim Centrum Operacji Kosmicznych ESA w Darmstadt w Niemczech.
Należy pamiętać, że dziennikarze, którzy chcą wziąć udział w kilku wydarzeniach wymienionych poniżej, powinni zarejestrować się na każde wydarzenie osobno, aby upewnić się, że otrzymają odpowiedni link / informacje.
Program
12:00-13:00 powitanie i lekki lunch
13:00-14:00 prezentacje ekspertów, a następnie pytania i odpowiedzi dla mediów:
14:00-15:00 możliwość przeprowadzenia indywidualnego wywiadu
Jak dojechać do ECSAT - zobacz tutaj
Aby wziąć udział w wydarzeniu dla mediów w ECSAT należy zarejestrować się tutaj do poniedziałku 20 maja.
Przedpremierowy briefing prasowy EarthCare oraz pytania i odpowiedzi z:
Zarejestruj się tutaj, aby wziąć udział w przedpremierowym briefingu online w języku angielskim do poniedziałku 20 maja.
Sesje pytań i odpowiedzi online w języku niemieckim i francuskim będą również dostępne dla członków prasy po angielskim briefingu na żądanie. Prosimy o zarejestrowanie swojego zainteresowania tutaj
18:30 Przyjazd mediów
19:00 Briefing dla mediów w Centrum Prasowym H05
20:00 Możliwość przeprowadzenia wywiadów
20:30 Otwarcie drzwi dla gości VIP 21:00 Rozpoczęcie programu VIP Stage w centrum konferencyjnym HI-VI23:34 Rozpoczęcie transmisji internetowej ESA TV
00:05 Transmisja na żywo SpaceX
00:20 Start SpaceX Falcon 9 z Vandenberg, Kalifornia, USA
00:30 Rozmieszczenie statku kosmicznego 01:12 Pozyskanie sygnału 01:20 Koniec transmisji internetowej ESA TV; koniec programu scenicznego w centrum konferencyjnym 01:30 Zamknięcie drzwi
Rzecznicy i eksperci ESA, a także rzecznicy Airbusa i innych partnerów, będą dostępni na miejscu w celu przeprowadzenia wywiadów, w tym:
Podczas wydarzenia dziennikarze będą otrzymywać aktualizacje na żywo z pobliskich pomieszczeń kontrolnych ESA, do których będą mieli również ograniczony tymczasowy dostęp, a następnie będą mieli możliwość przeprowadzenia wywiadów z ekspertami operacyjnymi i naukowymi ESA dla EarthCARE.
W przypadku zmiany harmonogramu lub opóźnienia startu, media zostaną poinformowane o planowanych działaniach za pośrednictwem poczty elektronicznej w odpowiednim czasie.
Jak dostać się do ESOC: www.esa.int/esoc
Proszę zarejestrować się tutaj na wydarzenie dla mediów w ESOC do piątku 24 maja.
Wydarzenie startowe w ESOC będzie transmitowane za pośrednictwem ESA Web TV.
Prosimy o wyrażenie zainteresowania poprzez wybranie i wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie https://blogs.esa.int/forms/esa-media-briefing-form.
Prosimy pamiętać, że dziennikarze chcący wziąć udział w kilku wydarzeniach wymienionych powyżej powinni zarejestrować się na każde wydarzenie osobno, aby mieć pewność, że otrzymają odpowiedni link/informację dla każdego wydarzenia.
Dowiedz się więcej o EarthCARE na https://www.esa.int/Applications/Observing_the_Earth/FutureEO/EarthCARE
https://www.esa.int/ESA_Multimedia/Missions/EarthCARE/(result_type)/images
https://www.esa.int/ESA_Multimedia/Images
Warunki korzystania ze zdjęć ESA: www.esa.int/spaceinimages/ESA_Multimedia/Copyright_Notice_Images
https://www.esa.int/ESA_Multimedia/Missions/EarthCARE/(result_type)/videos
https://www.esa.int/esatv/Videos_for_Professionals
Warunki korzystania z filmów ESA: https://www.esa.int/spaceinvideos/Terms_and_Conditions
Śledź ESA na:X:@esa @ESA_EO Instagram:@europeanspaceagency @ESA_Earth Facebook:EuropeanSpaceAgency YouTube:ESA LinkedIn:Europejska Agencja Kosmiczna - ESA Pinterest:Europejska Agencja Kosmiczna - ESA
Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) zapewnia Europie bramę do przestrzeni kosmicznej.
ESA jest organizacją międzyrządową, utworzoną w 1975 r., której misją jest kształtowanie rozwoju europejskiego potencjału kosmicznego i zapewnienie, że inwestycje w przestrzeń kosmiczną przynoszą korzyści obywatelom Europy i świata.
ESA ma 22 państwa członkowskie: Austrię, Belgię, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię, Francję, Niemcy, Grecję, Węgry, Irlandię, Włochy, Luksemburg, Holandię, Norwegię, Polskę, Portugalię, Rumunię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię i Wielką Brytanię. Łotwa, Litwa, Słowacja i Słowenia są członkami stowarzyszonymi.
ESA nawiązała formalną współpracę z czterema państwami członkowskimi UE. Kanada uczestniczy w niektórych programach ESA na mocy umowy o współpracy.
Dzięki koordynacji zasobów finansowych i intelektualnych swoich członków, ESA może podejmować programy i działania daleko wykraczające poza zakres pojedynczego kraju europejskiego. ESA współpracuje w szczególności z UE przy wdrażaniu programów Galileo i Copernicus, a także z Eumetsat przy opracowywaniu misji meteorologicznych.
Dowiedz się więcej o ESA na www.esa.int
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.