Europejski moduł serwisowy Orions Artemis III połączony z adapterem modułu załogowego
Zespoły połączyły europejski moduł serwisowy Artemis III i adapter modułu załogowego dla statku kosmicznego Orion NASA wewnątrz budynku Neil A. Armstrong Operations and Checkout (O&C) Building w Kennedy Space Center NASA na Florydzie, po zakończeniu przeglądu gotowości do integracji 17 września.
Europejski moduł serwisowy dostarczony przez ESA (Europejską Agencję Kosmiczną) jest montowany przez Airbus w Bremie w Niemczech z części wyprodukowanych w 10 krajach europejskich i Stanach Zjednoczonych. Działa on jako siła napędowa statku kosmicznego Orion do eksploracji głębokiego kosmosu, zapewniając niezbędny napęd, kontrolę termiczną i energię elektryczną. Moduł będzie również zaopatrywał astronautów w niezbędne zasoby, takie jak woda i tlen, zapewniając im dobre wsparcie podczas podróży na Księżyc.
Adapter modułu załogowego łączy systemy elektryczne, danych i płynów między załogą Oriona a modułami serwisowymi za pomocą złącza pępowinowego, a także zawiera sprzęt elektroniczny do komunikacji, zasilania i sterowania.
Zintegrowany europejski moduł serwisowy i adapter modułu załogowego, które razem tworzą moduł serwisowy, zostaną poddane ostatecznym inspekcjom, zanim inżynierowie przeniosą je do pomieszczenia czystego w wysokiej wnęce O&C kosmodromu w celu przeprowadzenia operacji spawania. W późniejszym etapie produkcji moduł załogowy Artemis III zostanie połączony z modułem serwisowym za pośrednictwem adaptera modułu załogowego.
Europejski moduł serwisowy jest zarządzany przez zespół Oriona w Glenn Research Center NASA w Cleveland. Przybycie sprzętu Artemis III do Kennedy'ego oznacza, że po raz pierwszy dwa moduły serwisowe Oriona znalazły się w obiekcie O&C w tym samym czasie podczas kampanii agencji Artemis. Moduł serwisowy Artemis II jest już połączony z modułem załogowym, a inżynierowie kontynuują przetwarzanie zintegrowanych modułów wewnątrz obiektu przed lotem testowym.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.