Jak przestrzeń kosmiczna zmieni globalny system żywnościowy?
Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) globalna produkcja rolna będzie musiała wzrosnąć o 60% do 2050 r., aby zaspokoić zapotrzebowanie na żywność rosnącej światowej populacji.
Nowy satelita o nazwie Copernicus Hyperspectral Imaging Mission for the Environment (CHIME) jest opracowywany w celu wspierania polityki UE w zakresie zarządzania zasobami naturalnymi - ostatecznie pomagając w rozwiązaniu globalnej kwestii bezpieczeństwa żywnościowego.
CHIME będzie wyposażony w unikalny spektrometr widzialny i krótkofalowy w podczerwieni, aby zapewnić rutynowe obserwacje hiperspektralne w celu wsparcia nowych i ulepszonych usług w zakresie zrównoważonego zarządzania rolnictwem i różnorodnością biologiczną, a także charakterystyki właściwości gleby.
CHIME jest jedną z sześciu misji Copernicus Sentinel Expansion, które ESA opracowuje w imieniu UE. Misje te rozszerzą obecne możliwości komponentu kosmicznego Copernicus - największego na świecie dostawcy danych z obserwacji Ziemi.
Niniejszy film zawiera wywiady z Marco Celesti, naukowcem misji CHIME i Jensem Nieke, kierownikiem projektu CHIME.
>Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.