Jenni Gibbons uczy się latać helikopterem w Królewskich Kanadyjskich Siłach Powietrznych

Canadian Space Agency

Astronautka Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej (CSA) Jenni Gibbons podczas lotu treningowego Bell412. (Źródło: 2Lt Jesse Starko, 3 Canadian Forces Flying Training School)

2024-06-18

Od 10 do 14 czerwca 2024 r. astronautka CSA Jenni Gibbons wzięła udział w szkoleniu śmigłowcowym z Królewskimi Kanadyjskimi Siłami Powietrznymi (RCAF) w 3 Canadian Forces Flying Training School w Portage la Prairie w Manitobie. Współpraca ta umożliwi Jenni, kanadyjskiej astronautce zapasowej Artemis II, udział w zaawansowanym szkoleniu śmigłowcowym z NASA w ramach programu Artemis. Szkolenie to jest ważne dla przygotowania astronautów do złożoności lądowań na Księżycu, oferując znaczące skrzyżowanie wymaganych umiejętności poznawczych i fizycznych. Jeremy Hansen, który jest członkiem głównej załogi Artemis II, odbył podobne szkolenie z RCAF kilka lat temu.

Astronautka CSA Jenni Gibbons rozmawia ze studentami i personelem 3 Canadian Forces Flying Training School. (Kredyt: 2Lt Jesse Starko, 3 Canadian Forces Flying Training School)

Instruktorzy RCAF zapewnili Jenni i Jeremy'emu instrukcje naziemne i praktyczne doświadczenie w lataniu samolotem treningowym Bell 412CF, podobnym do CH-146 Griffon używanego przez RCAF do operacji taktycznych, specjalnych oraz misji poszukiwawczych i ratowniczych.

Partnerstwo między CSA i RCAF pokazuje wszechstronność i doświadczenie kanadyjskich sił zbrojnych oraz podkreśla zaangażowanie Kanady w eksplorację kosmosu i jej kluczową rolę we wspieraniu międzynarodowych misji na Księżycu i poza nim.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-06-18 23:23