Kamień milowy w cyfrowym modelowaniu Ziemi

ESA

Destination Earth już działa! Uruchomiony dziś podczas ceremonii w Centrum Superkomputerowym EuroHPC LUMI w Kajaani w Finlandii, Destination Earth zapewnia bezprecedensowy wgląd w złożoność naszej planety, aby przyspieszyć adaptację do zmian klimatu i modelowanie odporności środowiska.

Destination Earth to sztandarowa inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu opracowanie bardzo dokładnego cyfrowego bliźniaka lub repliki systemu Ziemi i ma zrewolucjonizować nasze zrozumienie zjawisk naturalnych, zagrożeń i wpływu działalności człowieka związanej ze zmianami klimatu i środowiska.

Wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie cyfrowego bliźniaka, analizę danych i sztuczną inteligencję, a także ostatnie inwestycje i postępy w obliczeniach o wysokiej wydajności, Destination Earth oferuje bezprecedensowy poziom dokładności, rozdzielczości i interaktywności, umożliwiając użytkownikom zbadanie, w jaki sposób system Ziemi będzie ewoluował w różnych scenariuszach "co by było, gdyby" przez kilka dziesięcioleci.

Daje to decydentom, badaczom i innym zainteresowanym stronom możliwość podejmowania świadomych decyzji w zakresie opracowywania dokładnych strategii adaptacji do zmian klimatu i skutecznych środków łagodzących.

Tworzy również podstawę dla skutecznych europejskich strategii adaptacyjnych wspierających zieloną transformację, pomagając UE osiągnąć cel, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r., oraz wdrożenie Zielonego Ładu i strategii cyfrowej.

Destination Earth jest prowadzony przez Komisję Europejską i wdrażany przez ESA wraz z Europejskim Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF) i Europejską Organizacją Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (Eumetsat). W budowę systemu zaangażowanych jest ponad 100 partnerów publicznych i prywatnych.

ESA opracowuje i obsługuje platformę DestinE, otwarte i bezpieczne środowisko chmurowe, które będzie wspierać wykorzystanie danych DestinE w celu zaspokojenia potrzeb dużej i zróżnicowanej społeczności, w tym obywateli, naukowców i nauczycieli akademickich, podmiotów komercyjnych i decydentów.

Od dziś wybrane grupy użytkowników uzyskujących dostęp do platformy DestinE mogą eksplorować i przetwarzać dane wygenerowane przez pierwsze dwie symulacje cyfrowych bliźniaków. Platforma będzie nadal ewoluować, aby zapewnić więcej usług, narzędzi i aplikacji w celu zaspokojenia rosnących potrzeb użytkowników.

Simonetta Cheli, Dyrektor Programów Obserwacji Ziemi ESA, powiedziała: "Destination Earth to sztandarowa inicjatywa, która opiera się na europejskich możliwościach modelowania, a także na danych z obserwacji Ziemi. My, w ESA, jesteśmy podekscytowani, że możemy przyczynić się do tej nowej ery i dumni z tego, że jesteśmy odpowiedzialni za platformę DestinE.

"Platforma zapewnia bogaty zakres aplikacji i usług, które stopniowo staną się dostępne dla wszystkich i stworzą nowy elastyczny i skalowalny ekosystem."

Aby uzyskać więcej informacji na temat Destination Earth i jej bieżącego rozwoju, odwiedź Destination Earth.

Ta strona już Ci się spodobała, możesz ją polubić tylko raz!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

ESA

Opublikowano: 2024-06-10 19:22