Kanadyjski widok z pierwszego rzędu na całkowite zaćmienie Słońca

Canadian Space Agency

Całkowite zaćmienie Słońca z 8 kwietnia 2024 r. uchwycone z Montrealu w Quebecu. (Źródło: Sheetal Puri, Kanadyjska Agencja Kosmiczna)

2024-04-09

W dniu 8 kwietnia 2024 r. miliony Kanadyjczyków we wschodniej części naszego kraju zasiadły w pierwszym rzędzie na widowisku nie z tego świata: całkowitym zaćmieniu Słońca! Wśród szczęśliwych obserwatorów znaleźli się ci z siedziby Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej (CSA) w Longueuil, doskonale usytuowani na ścieżce całkowitego zaćmienia, rejestrując niebiańskie zjawisko w całym jego pięknie.

Siedziba Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej w Longueuil w Quebecu znalazła się na ścieżce całkowitego zaćmienia, dając możliwość uchwycenia hipnotyzującego upływu czasu zaćmienia. (Kredyt: Kanadyjska Agencja Kosmiczna)

W Montrealu astronauta CSA David Saint-Jacques wziął udział w wydarzeniu Eclipse of the Century zorganizowanym przez Société du parc Jean-Drapeau i Espace pour la vie, podczas którego podzielił się fascynującymi spostrzeżeniami z tysiącami widzów i innymi ekspertami. Szanowny François-Philippe Champagne, minister innowacji, nauki i przemysłu, dołączył do Davida podczas wydarzenia.

Astronauta CSA David Saint-Jacques i minister Champagne angażują się w tłum w Montrealu. (Credit: CSA)

David Saint-Jacques na scenie podczas Eclipse of the Century, wydarzenia organizowanego przez Société du parc Jean-Drapeau i Espace pour la vie. (Kredyt: CSA)

W międzyczasie astronauta CSA Jeremy Hansen spotkał się z entuzjastami kosmosu w Niagara Falls w dniach od 6 do 8 kwietnia. Ustawiliśmy również kioski edukacyjne po obu stronach granicy (Ontario i Nowy Jork), zapewniając odwiedzającym zabawne i pouczające materiały na temat kosmosu i zaćmień.

Astronauta CSA Jeremy Hansen w SUNY Niagara County Community College, angażując społeczność kolegialną z NCC oraz sąsiednich szkół wyższych i uniwersytetów. (Credit: CSA)

Astronauta CSA Jeremy Hansen obserwujący całkowite zaćmienie Słońca w Niagara Falls. (Credit: CSA)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-04-10 05:30