NASA, Boeing przeprowadzają testy naziemne przed powrotem Starlinera

NASA i Boeing kontynuują prace nad lepszym zrozumieniem systemu napędowego statku kosmicznego Starliner przed powrotem astronautów agencji Butcha Wilmore'a i Suni Williams na Ziemię z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zespoły przeprowadzają testy naziemne w należącym do agencji ośrodku White Sands Test Facility w Nowym Meksyku przy użyciu nowego pędnika Reaction Control System, który wcześniej planowano wykorzystać w przyszłym locie Starlinera. Wilmore i Williams przedstawili w środę aktualne informacje na temat ich lotu na Starlinerze i pracy na pokładzie stacji kosmicznej podczas połączenia z Ziemi w kosmos. Po konferencji prasowej załogi, kierownik programu Commercial Crew NASA Steve Stich i wiceprezes Boeing Commercial Crew Mark Nappi rozmawiali obszernie o misji i planach testowych przed testowym powrotem załogi.

Po przeglądzie gotowości na poziomie agencji, który odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, NASA i Boeing planują wybrać nową docelową datę powrotu Testu Lotu Załogi. Po tym przeglądzie NASA planuje zorganizować telewizyjną odprawę, a po jej zakończeniu udostępni więcej szczegółów na ten temat.

Śledź blog komercyjnej załogi, @commercial_crew na X i komercyjną załogę na Facebooku, aby uzyskać najnowsze informacje o misji.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-07-11 03:43