NASA, partnerzy misji odpowiadają na pytania związane ze skrótem Starliner

NASA

Menedżerowie z NASA, Boeinga i ULA (United Launch Alliance) zorganizowali telekonferencję dla mediów, aby omówić trwające prace przed wysłaniem astronautów NASA Butcha Wilmore'a i Suni Williams na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach testu lotu załogowego Boeinga.

Podczas wydarzenia medialnego przedstawiono aktualne informacje na temat zaworu wymienionego przez ULA na górnym stopniu Centaur rakiety Atlas V, a także niewielkiego wycieku helu w module serwisowym statku kosmicznego oraz oceny systemu napędowego w celu zrozumienia potencjalnego wpływu systemu helowego na niektóre scenariusze powrotu Starlinera.

Odsłuchaj powtórki telekonferencji dla mediów na kanale YouTube agencji.

Wilmore i Williams są pierwszymi astronautami, którzy wystartują na pokładzie Boeinga Starliner na rakiecie Atlas V. Astronauci spędzą około tygodnia w orbitującym laboratorium, zanim kapsuła załogowa wyląduje ze spadochronem i poduszką powietrzną w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych.

Załoga pozostaje w kwarantannie w ramach przygotowań do startu. NASA, Boeing i ULA wezmą również udział w Delta-Agency Flight Test Readiness Review w środę, 29 maja, aby ocenić prace wykonane od ostatniej próby startu 6 maja.

Start zaplanowano na godzinę 12:25 w sobotę, 1 czerwca, ze Space Launch Complex-41 na Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie. Po pomyślnym zakończeniu testów w locie, NASA rozpocznie ostateczny proces certyfikacji Starlinera i jego systemów do załogowych misji rotacyjnych na stację kosmiczną.

Dowiedz się więcej o teście lotu załogowego Boeinga NASA, śledząc blog misji, blog komercyjnej załogi, @commercial_crew na X i komercyjną załogę na Facebooku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-05-24 21:27