NASA udostępni relację ze startu Progress 89 i dokowania na stacji kosmicznej
NASA zapewni relację na żywo ze startu i dokowania statku kosmicznego Roscosmos dostarczającego prawie trzy tony żywności, paliwa i zapasów dla załogi Ekspedycji 71 na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Nie pilotowany statek kosmiczny Progress 89 ma wystartować o godzinie 23:20 czasu EDT w środę 14 sierpnia (8:20 czasu Bajkonur w czwartek 15 sierpnia).EDT, w środę, 14 sierpnia (8:20 czasu Bajkonur, w czwartek, 15 sierpnia), na rakiecie Sojuz z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie.
Relacja ze startu na żywo rozpocznie się o godzinie 23:00 w NASA+, NASA Television, aplikacji NASA, YouTube i na stronie internetowej agencji. Dowiedz się, jak streamować NASA+ za pośrednictwem różnych platform, w tym mediów społecznościowych.
Po dwudniowej podróży orbitalnej na stację, statek kosmiczny autonomicznie zadokuje do portu rufowego modułu serwisowego Zvezda o 1:56 w sobotę 17 sierpnia. Relacja NASA ze spotkania i dokowania rozpocznie się o 1 w nocy w NASA+, NASA Television, aplikacji NASA, YouTube i na stronie internetowej agencji.
Statek kosmiczny pozostanie zadokowany na stacji przez około sześć miesięcy, zanim odleci w celu ponownego wejścia w ziemską atmosferę, aby pozbyć się śmieci załadowanych przez załogę.
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to konwergencja nauki, technologii i ludzkich innowacji, która umożliwia badania niemożliwe na Ziemi. Przez ponad 23 lata NASA wspierała ciągłą obecność ludzi z USA na pokładzie orbitującego laboratorium, dzięki czemu astronauci nauczyli się żyć i pracować w kosmosie przez dłuższy czas. Stacja kosmiczna jest trampoliną do rozwoju gospodarki niskoziemskiej i kolejnych wielkich skoków NASA w eksploracji, w tym misji na Księżyc w ramach programu Artemis, a ostatecznie eksploracji Marsa przez człowieka.
Znajdź najświeższe wiadomości, zdjęcia i funkcje ze stacji kosmicznej na Instagramie, Facebooku i X.
Aby uzyskać więcej informacji o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, jej badaniach i załodze, odwiedź:
https://www.nasa.gov/station
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.