Nowa misja radarowa dla Europy

ESA

Nadchodzący system obserwacji radarowej Copernicus dla Europy w paśmie L (ROSE-L) zapewni ciągłe monitorowanie lądów, oceanów i lodu na Ziemi w dzień i w nocy w każdych warunkach pogodowych oraz zaoferuje częste obserwacje powierzchni Ziemi w wysokiej rozdzielczości przestrzennej.

ROSE-L będzie wyposażony w aktywny instrument radarowy z syntetyczną aperturą w układzie fazowym. Antena radarowa będzie największą możliwą do rozmieszczenia anteną planarną, jaką kiedykolwiek zbudowano, o imponującej powierzchni 40 m kw.

ROSE-L przyniesie wiele korzyści, w tym istotne informacje na temat lasów i pokrycia terenu, prowadząc do lepszego monitorowania lądowego cyklu węglowego i rozliczania emisji dwutlenku węgla.

Misja znacznie rozszerzy naszą zdolność do monitorowania drobnych przemieszczeń powierzchni i pomoże wykryć geozagrożenia. Będzie automatycznie mapować warunki wilgotności gleby na lądzie, pomagając poprawić hydrologię i prognozy pogody, a także wspierać operacyjne monitorowanie lodu morskiego i lądowego w Arktyce.

ROSE-L jest jedną z sześciu misji Copernicus Sentinel Expansion, które ESA opracowuje w imieniu UE. Misje te rozszerzą obecne możliwości komponentu kosmicznego Copernicus - największego na świecie dostawcy danych z obserwacji Ziemi.

Niniejszy film zawiera wywiady z Malcolmem Davidsonem, naukowcem misji ROSE-L, Nico Gebertem, kierownikiem ładunku ROSE-L i Gianluigim Di Cosimo, kierownikiem projektu ROSE-L.

Uzyskaj dostęp do wszystkich filmów Unpacking Sentinels.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

ESA

Opublikowano: 2024-03-07 17:25