Pogoda w 90% sprzyjająca 30. misji ładunkowej NASA SpaceX

Nowe badania i demonstracje technologii dla NASA mają zostać uruchomione na pokładzie 30. komercyjnej misji SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną. 45 Eskadra Meteorologiczna Sił Kosmicznych USA przewiduje 90% szans na sprzyjające warunki pogodowe na platformie startowej. Start planowany jest na godzinę 16:55 czasu wschodniego w czwartek 21 marca ze Space Launch Complex 40 na Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie.

Relacja ze startu będzie transmitowana na żywo w NASA+, NASA Television, aplikacji NASA, YouTube i na stronie internetowej agencji. Dowiedz się, jak streamować NASA TV za pośrednictwem różnych platform, w tym mediów społecznościowych.

Statek kosmiczny Dragon firmy SpaceX przewiezie ponad 6000 funtów ładunku, w tym nowe badania naukowe, zapasy i sprzęt dla międzynarodowej załogi na pokładzie orbitującego laboratorium. NASA i jej partnerzy wyślą na pokład badania nad metabolizmem roślin w przestrzeni kosmicznej oraz zestaw nowych czujników dla swobodnie latających robotów Astrobee, aby zapewnić możliwości mapowania 3D. Inne badania obejmują badanie fizyki płynów, które może przynieść korzyści technologii ogniw słonecznych oraz projekt uniwersytecki CSA (Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej), który będzie monitorował lód morski i warunki oceaniczne.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-03-22 00:51