Pomiar temperatury Ziemi z kosmosu

ESA

Zmiany klimatu nasilają susze, sprawiając, że są one częstsze, dłuższe i bardziej dotkliwe. Może to mieć szeroki zakres skutków dla środowiska, rolnictwa, ekosystemów i społeczności, w tym niedobór wody, nieurodzaj i niedobory żywności.

Nadchodząca misja Copernicus Land Surface Temperature Monitoring, LSTM, poprawi zrównoważoną wydajność rolnictwa w świecie rosnącego niedoboru i zmienności wody.

Misja będzie wyposażona w termiczny czujnik podczerwieni o wysokiej rozdzielczości przestrzenno-czasowej, który zapewni obserwacje temperatury powierzchni ziemi.

Dane te mają kluczowe znaczenie dla zrozumienia i reagowania na zmienność klimatu, zarządzania zasobami wodnymi na potrzeby produkcji rolnej, przewidywania susz, a także przeciwdziałania degradacji gruntów.

LSTM jest jedną z sześciu misji Copernicus Sentinel Expansion, które ESA opracowuje w imieniu UE. Misje te rozszerzą obecne możliwości komponentu kosmicznego Copernicus - największego na świecie dostawcy danych z obserwacji Ziemi.

Niniejszy film zawiera wywiady z Aną Bolea Alamanac, kierownikiem projektu misji LSTM, Iliasem Manolisem, kierownikiem ładunku misji LSTM i Itziarem Baratem, kierownikiem systemu i operacji misji LSTM.

Uzyskaj dostęp do wszystkich filmów "Rozpakowywanie Sentineli".

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

ESA

Opublikowano: 2024-03-14 17:22