Zespoły uniwersyteckie wybrane jako finaliści do opracowania nowych reakcji lotnictwa na klęski żywiołowe

Osiem zespołów biorących udział w konkursie 2024 Gateways to Blue Skies: Advancing Aviation for Natural Disasters Competition zostało wybranych do zaprezentowania swoich koncepcji projektowych panelowi ekspertów branżowych podczas Blue Skies Forum 2024, 30 i 31 maja 2024 r. w Ames Research Center NASA w Mountain View w Kalifornii.

Sponsorowany przez Dyrekcję Misji Badań Aeronautycznych NASA (ARMD), tegoroczny konkurs Blue Skies poprosił zespoły studentów uniwersytetów o zbadanie i konceptualizację systemów związanych z lotnictwem, które pomogą w zarządzaniu klęskami żywiołowymi, oraz o przesłanie od pięciu do siedmiu stron propozycji i filmu podsumowującego ich koncepcję.

"Jesteśmy podekscytowani różnorodnością pomysłów wszystkich finalistów i widzimy ich pasję do wywierania realnego wpływu na reagowanie na klęski żywiołowe poprzez nowe i ulepszone systemy lotnicze" - powiedział Steven Holz, NASA Aeronautics University Innovation Assistant Project Manager oraz sędzia i współprzewodniczący Blue Skies. "Z niecierpliwością czekamy na ich końcowe prace, infografiki i końcowe prezentacje na forum".

The 2024 Gateways to Blue Skies: Advancing Aviation for Natural Disasters reprezentują różne typy reagowania na klęski żywiołowe, w tym trzęsienia ziemi, lawiny, erupcje wulkanów, huragany, powodzie i pożary:

Boston University

Deployable Unmanned Aerial System to Detect and Map Volcanic Ash Clouds

Advisor: James Geiger

Boston University

Rapid Evaluation, Coordination, Observation, Verification & Environmental Reporting (RECOVER)

Advisor: Dr. Anthony Linn

Bowie State University

Enhancing Earthquake Disaster Relief with Artificial Intelligence and Machine Learning

Advisor: Dr. Haydar Teymourlouei

California State Polytechnic University, Pomona

Aero-Quake Emergency Response Network

Advisor: Mark Gonda

Cerritos College

F.I.R.E. (Fire Intervention Retardant Expeller)

Advisor: Janet McLarty-Schroeder

Columbia University

AVATARS: Aerial Vehicles for Avalanche Terrain Assessment and Reporting Systems

Doradca naukowy: Dr. Mike Massimino

North Carolina State University

Reconnaissance and Emergency Aircraft for Critical Hurricane Relief (REACHR)

Advisor: Dr. Felix Ewere

University of Texas, Austin

Data Integrated UAV for Wildfire Management

Advisor: Dr Christian Claudel

Ponieważ zmiany klimatyczne w coraz większym stopniu wpływają na częstotliwość i dotkliwość klęsk żywiołowych w skali globalnej, możliwości wniesienia wkładu na przecięciu postępu technologicznego, lotnictwa i klęsk żywiołowych rosną zarówno pod względem liczby, jak i znaczenia. NASA Aeronautics jest zaangażowana w rozszerzanie swoich wysiłków na rzecz pomocy partnerom komercyjnym, przemysłowym i rządowym w rozwijaniu systemów związanych z lotnictwem, które mogłyby pomóc przygotować się na klęski żywiołowe, zmniejszyć ich skutki i przyspieszyć działania naprawcze.

Osiem finałowych zespołów otrzyma stypendia w wysokości 8 000 USD, aby ułatwić pełne uczestnictwo w Gateways to Blue Skies Forum, które odbędzie się w maju w Mountain View i będzie transmitowane na żywo na całym świecie. Członkowie zwycięskiego zespołu mają szansę na odbycie stażu w jednym z centrów aeronautyki NASA w roku akademickim 2024-25.

Konkurs 2024 Gateways to Blue Skies jest sponsorowany przez Dyrekcję Misji Badań Aeronautycznych NASA (ARMD) University Innovation Project (UI) i jest zarządzany przez National Institute of Aerospace (NIA).

Aby dowiedzieć się więcej na temat Gateways to Blues Skies: Advancing Aviation for Natural Disasters, odwiedź stronę https://blueskies.nianet.org.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-03-26 20:50