FENGYUN 1C DEB

30225
Numer w katalogu Spacetrack
1999-05-10
Wyniesienie na orbitę


Informacje o satelicie FENGYUN 1C DEB

Nazwa w katalogu Spacetrack FENGYUN 1C DEB
Wyniesienie na orbitę 1999-05-10
Deorbitacja
Kraj/organizacja pochodzenia Chiny (PRC)
Miejsce startu TAISC (Taiyuan Space Center, China)
Perygeum 774 km
Apogeum 920 km

Informacje o FENGYUN 1C DEB

FENGYUN 1C DEB, 30225 to odpad kosmiczny w orbicie SSO, pochodzący z wystrzelenia w poniedziałek, 10 maja 1999 r., z Taiyuan Space Center w Chinach (TSC). Odłamki Fengyun-1C pochodzą z chińskiego satelity pogodowego Fengyun-1C, który został celowo zniszczony przez chiński pocisk anty-satelitarny w 2007 roku. To zdarzenie drastycznie zwiększyło ilość odpadów kosmicznych, a tysiące namierzanych fragmentów stanowią zagrożenie dla satelitów i lotów kosmicznych ludzi. Chmura odpadów Fengyun-1C stała się punktem centralnym w dyskusjach na temat zrównoważonego rozwoju kosmosu i potrzeby międzynarodowych regulacji zapobiegających tworzeniu nowych odpadów.

Satelitę FENGYUN 1C DEB wyniesiono 10.05.1999r.


Data aktualizacji: 2026-06-18 17:10:47
FENGYUN 1C DEB został wyniesiony na orbitę w dniu 1999-05-10