NASA i FAA współpracują w celu opracowania nowych technologii przeciwpożarowych dla dzikich terenów

NASA

NASA i Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) utworzyły zespół przejściowy ds. badań, który ma kierować rozwojem technologii pożarów dzikich terenów.

Pożary dzikich terenów występują częściej i na większą skalę niż w poprzednich dziesięcioleciach, według amerykańskiej służby leśnej. Służby ratownicze będą potrzebowały szerszego zestawu technologii, aby skuteczniej zapobiegać, monitorować i zwalczać te rosnące pożary. W ramach tego zespołu przejściowego ds. badań nad operacjami przestrzeni powietrznej Wildland Fire, NASA i FAA opracują koncepcje i przetestują nowe technologie w celu poprawy integracji przestrzeni powietrznej.

Obecne operacje gaszenia pożarów z powietrza są ograniczone do czasów, gdy samoloty mają dobrą widoczność - w przeciwnym razie piloci narażają się na ryzyko wlecenia w teren lub zderzenia z innymi samolotami. Drony mogłyby przezwyciężyć to ograniczenie, umożliwiając służbom ratowniczym zdalne monitorowanie i gaszenie pożarów w nocy i w warunkach słabej widoczności, takich jak okresy silnego zadymienia. Potrzebne są jednak zaawansowane technologie zarządzania przestrzenią powietrzną, aby umożliwić tym bezzałogowym statkom powietrznym bezpieczną separację i umożliwić operatorom statków powietrznych utrzymanie świadomości sytuacyjnej podczas operacji reagowania na pożary dzikich terenów.

Przez następne cztery lata projekt NASA Advanced Capabilities for Emergency Response Operations (ACERO), we współpracy z FAA, będzie pracował nad opracowaniem nowych koncepcji i technologii dostępu do przestrzeni powietrznej i zarządzania ruchem w celu wsparcia operacji przeciwpożarowych w terenie. Postępy te pomogą w opracowaniu koncepcji operacji dla przyszłości zarządzania pożarami w terenie, opracowywanej przez NASA i inne agencje rządowe. Zespół przetestuje i zweryfikuje technologie bezzałogowych statków powietrznych do użytku przez przemysł komercyjny i agencje rządowe, torując drogę do zintegrowania ich z przyszłymi operacjami przeciwpożarowymi w terenie.

ACERO jest kierowane z Ames Research Center NASA w Dolinie Krzemowej w ramach Dyrekcji Misji Badań Aeronautycznych agencji.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-04-19 21:52