NASA Wybiera Zespoły Uczniowskie do Badań nad Reakcją Dronów na Huragany i Cyberbezpieczeństwem
NASA ogłosiła wybór dwóch nowych zespołów studenckich z różnych uniwersytetów, które będą pracować nad rzeczywistymi wyzwaniami związanymi z lotnictwem. Projekty skoncentrują się na wykorzystaniu dronów w czasie huraganów oraz na zwiększeniu bezpieczeństwa systemów ruchu lotniczego w kontekście cyberzagrożeń.
Te nagrody badawcze są przyznawane w ramach programu badawczego dla studentów uniwersytetów NASA (USRC), który oferuje zespołom studenckim szansę na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań wspierających priorytety badań lotniczych NASA.
Dzięki USRC studenci mają okazję angażować się w realne aspekty badań lotniczych, zarówno w laboratoriach, jak i w terenie.
"USRC nadal jest platformą, która umożliwia studentom poszerzanie horyzontów w dziedzinie aeronautyki przyszłości." stwierdził Steven Holz, użytkownik procesu przyznawania nagród USRC. "Dla niektórych z tych studentów to pierwsza szansa na współpracę z NASA. Dla innych mogą to być pomysły, które przeszły do etapu finałowego w naszym programie Gateways to Blue Skies, przybliżające ich do realizacji marzeń."
W przypadku jednego z nowych zespołów, Uniwersytet Stanowy Karoliny Północnej w Raleigh aplikował o nagrodę USRC, po opracowaniu koncepcji, która uczyniła ich finalistami w konkursie NASA Gateways to Blue Skies 2024.
Każdy z laureatów USRC otrzymuje dotację z NASA w wysokości do 80 000 dolarów, a ich zadaniem jest również zdobycie dodatkowego finansowania poprzez działania crowdfundingowe prowadzone przez studentów. Taki proces wspiera rozwój umiejętności przedsiębiorczości i komunikacji publicznej wśród studentów.
Nowo wybrane zespoły oraz ich badania obejmują:
"Rozpoznanie i Awaryjne Samoloty do Krytycznej Pomocy w Czasie Huraganów" skoncentruje się na developing i implementacji zaawansowanych systemów bezzałogowych statków powietrznych (UAS), które będą zdolne do lokalizowania, oraz dostarczania niezbędnych zapasów osobom uwięzionym po katastrofach naturalnych.
W skład zespołu wchodzą: Tobias Hullette (lider zespołu), José Vizcarrondo, Rishi Ghosh, Caleb Gobel, Lucas Nicol, Ajay Pandya, Paul Randolph oraz Hadie Sabbah, z mentorem Feliksem Ewere.
"Zdalna Ochrona Cybernetyczna w Zarządzaniu Ruchem UAS" ma na celu rozwój, testowanie i implementację systemu uwierzytelniania w sieci, uwzględniającego specyfikę lotnictwa, aby skutecznie zarządzać zagrożeniami cybernetycznymi oraz umożliwić przyszłe systemy kontroli ruchu dronów.
W skład zespołu wchodzą: Vishwam Raval (lider zespołu), Nick Truong, Oscar Leon, Kevin Lei, Garrett Haynes, Michael Ade oraz Sarah Lee i Aidan Spira, z mentorem Sandipem Royem.
Szczegółowe informacje na temat laureatów USRC oraz informacji dotyczących tego, co powinno być zawarte w propozycji i jak ją składać, znajdują się na stronie ogłoszeń Dyrekcji Badań w Dziedzinie Aeronautyki NASA.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.