Ogłoszono zwycięzców konkursu lotniczego Gateways to Blue Skies

NASA

Zespół California State Polytechnic University, Pomona, ze swoim projektem zatytułowanym "Aero-Quake Emergency Response Network", zajął pierwsze miejsce w trzecim dorocznym konkursie Gateways to Blue Skies. Konkurując z ośmioma finalistami, którzy zaprezentowali swoje pomysły na systemy związane z lotnictwem w przypadku klęsk żywiołowych, zespół California State Polytechnic University w Pomonie zdobył główną nagrodę na Forum Blue Skies 2024, zorganizowanym w Centrum Badawczym NASA Ames w dniach 30-31 maja. Forum było oceniane przez ekspertów merytorycznych z NASA i przemysłu.

Oprócz wyróżnienia za pierwsze miejsce, członkowie zespołu otrzymali możliwość odbycia stażu w dowolnym z czterech ośrodków aeronautyki NASA - Langley Research Center (Hampton, VA), Glenn Research Center (Cleveland, OH), Ames Research Center (Mountain View, CA) i Armstrong Flight Research Center (Edwards, CA) - w całym kraju w roku akademickim 2024-25.

"Naprawdę podobał nam się konkurs NASA Blue Skies", powiedział lider zespołu Krishi Gajjar. "Jesteśmy zaszczyceni, że nasze wysiłki zostały nagrodzone przez doświadczony i zróżnicowany panel sędziowski. Nie byłoby to możliwe bez wskazówek naszego doradcy, profesora Marka Gondy, i naszego rygorystycznego programu inżynieryjnego w Cal Poly Pomona. Jesteśmy dumni, że mogliśmy rozwijać się razem jako zespół i cieszymy się, że możemy kontynuować rozwój lotnictwa w naszej przyszłej karierze inżynierów lotnictwa i kosmonautyki!".

Drugie miejsce zajął Uniwersytet Columbia z projektem "AVATARS: Aerial Vehicles for Avalanche Terrain Assessment and Reporting Systems".

Inne nagrody obejmowały:

Sponsorowany przez NASA's Aeronautics Research Mission Directorate's University Innovation Project, Gateways to Blue Skies Competition to inicjatywa mająca na celu zaangażowanie studentów uczelni wyższych w badania nad przyjaznymi dla klimatu technologiami i aplikacjami związanymi z przyszłością lotnictwa. Ze względu na wzrost liczby klęsk żywiołowych spotęgowanych zmianami klimatycznymi, temat konkursu na rok 2024, "Advancing Aviation for Natural Disaster", poprosił studentów o zbadanie i konceptualizację, pod względem wykonalności i wykonalności, systemów związanych z lotnictwem, które można zastosować do 2035 r. w jednej z faz zarządzania wybranym rodzajem klęski żywiołowej w celu poprawy możliwości.

Ponieważ wielu specjalistów ds. reagowania kryzysowego uważa, że nie ma jednej proponowanej koncepcji, która będzie miała zastosowanie do wszystkich różnych klęsk żywiołowych lub może być zastosowana do wszystkich faz zarządzania, konkurs ten przyjął szeroki zakres potencjalnych rozwiązań. Nowe technologie i aplikacje uzyskane w tym konkursie crowdsourcingowym mogą być dalej rozwijane przez NASA w celu wykorzystania ich do koordynowania i ułatwiania zarządzania katastrofami.

Na forum zespoły finalistów przedstawiły koncepcje systemów, które dotyczyły reakcji na klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi, lawiny, erupcje wulkanów, huragany, powodzie i pożary.

"Za każdym razem, gdy NASA angażuje się we współpracę ze studentami, jest to bardzo satysfakcjonujące doświadczenie" - powiedział Steven Holz, kierownik projektu NASA Aeronautics University Innovation Assistant oraz sędzia i współprzewodniczący Blue Skies. "Ten konkurs zachęca studentów do wyobrażania sobie, rozwijania i radzenia sobie z wyzwaniami i możliwościami, które czekają w przyszłości aeronautyki. Studenci wnoszą unikalne koncepcje i pomysły wraz z bogatą wiedzą i profesjonalizmem. Zawsze ekscytująca jest możliwość zobaczenia z pierwszej ręki, co wymyślą dalej".

Studenci mieli również możliwość nawiązania kontaktów z NASA i ekspertami branżowymi, zwiedzenia Centrum Badawczego NASA Ames i uzyskania wglądu w potencjalne kariery i aplikacje, które będą wspierać misję Agencji w kierunku przyjaznej dla klimatu przyszłości lotnictwa.

"Ponieważ klęski żywiołowe są tak dalekosiężne i mają wpływ na tak wiele osób, mieliśmy duże zainteresowanie tegorocznym konkursem" - dodał Marcus Johnson, kierownik projektu w Dyrekcji Aeronautyki w NASA Ames Research Center i współprzewodniczący 2024 Blue Skies. "Każdy z ośmiu finałowych zespołów, które zaprezentowały się na tegorocznym Forum, był pełen pasji do swoich koncepcji i każdy z nich przedstawił przekonujące pomysły. W tym konkursie chodzi o coś więcej niż tylko "nagrody", chodzi o łączenie, nawiązywanie kontaktów i identyfikowanie przyszłych liderów w aeronautyce".

Konkurs Gateways to Blue Skies 2024 jest sponsorowany przez Dyrekcję Misji Badań Aeronautycznych NASA i administrowany przez Narodowy Instytut Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej.

****

Zobacz transmisję na żywo z prezentacji konkursowych: https://vimeo.com/showcase/blueskies

Zobacz finalistów konkursu: https://blueskies.nianet.org/finalists/

Aby dowiedzieć się więcej o konkursie 2024 Gateways to Blue Skies: Advancing Aviation for Natural Disasters Competition, odwiedź: https://blueskies.nianet.org/competition/

Aby uzyskać więcej informacji na temat NASA Aeronautics, odwiedź: https://www.nasa.gov/topics/aeronautics/index.html

>

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-06-04 01:02