Przygotowania do Artemis II: Udany test odzyskiwania u wybrzeży San Diego

Canadian Space Agency

Załoga Artemis II, w tym astronauta CSA Jeremy Hansen i jego wsparcie Jenni Gibbons, bierze udział w teście odzyskiwania u wybrzeży San Diego. Test ten, przeprowadzony przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych i NASA, miał na celu przećwiczenie bezpiecznego odzyskania załogi i kapsuły Orion po rozprysku w Oceanie Spokojnym. (Kredyt: NASA/Jamie Peer)

2024-03-05

Załoga misji Artemis II pomyślnie zakończyła test odzyskiwania u wybrzeży San Diego. Test ten, przeprowadzony przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych i NASA w dniach od 21 do 28 lutego, miał na celu przećwiczenie bezpiecznego odzyskania załogi i kapsuły Orion po rozprysku w Oceanie Spokojnym. Wzięli w nim udział astronauta CSA Jeremy Hansen i jego koledzy z załogi Artemis II, a także astronautka CSA Jenni Gibbons. Jenni Gibbons, kanadyjska astronautka wspierająca misję, była również zaangażowana w walidację szkolenia astronautów i niektórych procedur tego testu.

NASA i Departament Obrony USA przeprowadzają serię testów w Laboratorium Neutralnej Pływalności NASA i w oceanie, aby zademonstrować i ocenić procesy, procedury i sprzęt wykorzystywany w operacjach odzyskiwania dla załogowych misji księżycowych. W lipcu 2023 r. przeprowadzono pierwszy test specyficzny dla misji Artemis II, ale bez udziału załogi. Tym razem załoga była pod ręką. Ćwiczyli różne scenariusze, takie jak:

Ten wspólny wysiłek stanowi znaczący krok w szkoleniu załogi i różnych zaangażowanych zespołów.

Zobacz, jak Jeremy i Jenni wyjaśniają, jak przygotowywali się w basenie do tego testu.

Marynarze Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych pomagają astronautom CSA. Marynarze Marynarki Wojennej pomagają astronautce CSA Jenni Gibbons opuścić kapsułę Orion podczas szkolenia do testu NASA Underway Recovery Test 11. (Credit: U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 2nd Class Olivia Rucker)

Astronauta CSA Jeremy Hansen czeka w nadmuchiwanej tratwie po opuszczeniu kapsuły Orion. (Zdjęcie: NASA/Isaac Watson)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Opublikowano: 2024-04-03 06:40